15 тисяч доз вакцини від COVID-19 Pfizer привезли на Тернопільщину. Зараз її розвозять до пунктів щеплень. Про це розповіла регіональна координаторка вакцинації Марія Павельєва.

За її словами, у серпні був великий запит на імунізацію, тому лишилась невелика кількість доз, а жителі області звертаються саме за цією вакциною.

15 тисяч доз вакцини від COVID-19 Pfizer привезли на Тернопільщину. Про це розповіла регіональна координаторка вакцинації Марія Павельєва. Жінка каже, зараз її розводять до пунктів щеплень.

На Тернопільщину привезли 15 тисяч доз вакцини від COVID-19

"Перед тим у нас була вакцина, просто, враховуючи величезний попит, в серпні надзвичайно велика кількість людей були вакциновані. Якщо рахувати за період воєнного часу, то в серпні було близько 15 тисяч осіб вакциновано і з них майже 13 тисяч були вакциновані саме вакциною Comirnaty. То може ще лишилися якісь окремі залишки цієї вакцини, для широкого загалу її вже не було. Ми дійсно очікували цю партію, сьогодні розпочинається розвезення цієї вакцини до закладів охорони здоров’я", – каже Павельєва.

Від завтра планують вакцинувати людей цією новою партією Comirnaty, каже Марія Павельєва. Розповідає, аби отримати щеплення – потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Він повідомить, де і коли це можна імунізуватися. У першу чергу щеплюватимуть медиків та військовослужбовців, а також людей старших 60-ти років, каже координаторка. За її словами, вакцинуватимуть за попереднім записом, аби уникнути черг.

"Ця вакцина використовується для проведення імунізації від COVID-19 і для проведення перших щеплень, і для проведення бустерних доз. Є введений в дію Наказ Міністерства охорони здоров’я про проведення других бустерних доз. Ми знаємо, що раніше бустерні дози можна було проводити лише людям з хронічними захворюваннями, особам старше 60 років, то на сьогодні ми говоримо про те, що бустерна доза може використовуватися всім дорослим, починаючи з 18 років", – каже Павельєва.

Бустерну третю дозу можна вводити через 5 місяців після першого комплексу вакцинації, розповіла Марія Павельєва. За її словами, в області є достатньо вакцини CoronaVac, якою можна щепитися як бустерною, незалежно від того, якого виробника була перша отримана вакцина.

Читайте також У Тернополі відновили обов’язкове носіння масок

Джерело