У Галицькому національному природному парку, що на Івано-Франківщині, відпустили на волю сімох боривітрів та шістьох сов вухатих. Про це Суспільному розповів завідувач центру реабілітації диких тварин парку Андрій Гембарський.

Перед тим, як випустити птахів, працівники центру переконалися, що дитинчата зміцніли та готові вилітати й самостійно полювати.

“Тиждень вільних крил”. У Галицькому парку відпустили на волю боривітрів та сов

“Тиждень вільних крил”. У Галицькому парку відпустили на волю боривітрів та сов

“У Галицькому парку — тиждень вільних крил. Молоді злетки сови вухатої та боривітра звичайного підросли, зміцніли, набралися сил. Птахи здатні самостійно здобувати їжу та виживати у дикій природі. Тому вітайте в безкрайому небі сімох надшвидких красенів-боривітрів та шістьох таємничих фей — сов вухатих”, — каже Андрій Гембарський.

З його слів, деякі птахи збиратимуться відлітати у вирій, тож це вдалий час, щоб їх відпустити.

Наразі у центрі реабілітації та реінтродукції диких тварин Галицького парку перебуває більше сотні птахів. Здебільшого їх привозять небайдужі люди.

“Тиждень вільних крил”. У Галицькому парку відпустили на волю боривітрів та сов“Боривітри часто гніздяться на багатоповерхівках. Дитинчатами вони випадають з гнізда, а вже люди привозять до нас”, — розповідає Андрій Гембарський.

Також, з його слів, у центрі є відкритий вольєр з лелеками. Коли птахи одужують або досягають дорослого віку, то самостійно відлітають. Покалічені птахи залишаються у заказнику доживати віку.

Джерело