У рамках робочого візиту на Дніпропетровщину міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук відвідала один з пансіонатів, де проживає близько 170 переселенців. Вона перевірила умови проживання підопічних закладу.

Двічі переселенка Тетяна Шаповалова спершу була змушена переїхати з рідного Луганська до Сєвєродонецька, а у 2022 році знову покинула дім. Нині живе у соцзакладі на Дніпропетровщині. Каже: отримує тут необхідну допомогу і безкоштовні ліки.

"Спершу там було більш-менш спокійно. Потім вже не розрізняли нічого, наступала ніч, стріляли страшно. Тут мені дуже добре. Чисто, ремонт, особисто у мене одна кімната", – розповіла жінка.

Міністерка Верещук перевірила соцзаклад на Дніпропетровщині, де прийняли 170 переселенців

Галина пріїхала з Авдіївки. Живе у кімнаті разом із сусідкою, своєю землячкою. Каже: кімната гарна, є все необхідне. Годують чотири рази на день, ліки дають безкоштовно.

Директор закладу Олег Кондрашевський говорить: до них прибувають літні люди, в основному з Донецької та Луганської областей. Тут вони можуть проживати постійно.

"У нас в закладі є пять лікарів-терапевтів, лікар-стоматолог. Вони оглядають усіх наших підопічних, і за станом здоров’я, якщо людина може лікуватися на місці, вона проходить лікування в стінах пансіонату. Якщо якісь хвороби потребують стаціонарного лікування, то всі ці люди виїздять на лікування до наших лікарень", – розповів директор пансіонату.

У закладі 15 серпня побувала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Перевірила, у яких умовах тут проживають та чи отримують виплати переселенці.

Нині у закладі — близько 170 переселенців. Місць, аби приймати інших, немає.

Під час візиту міністерки вирішили, що частину людей відправлять за кордон та на захід країни, щоб зробити у закладі перевалковий пункт для тих, хто евакуюється.

Читайте також

Для понад 1000 жителів громад Криворіжжя лікарі провели безкоштовні обстеження та надали консультації

"Тут можу бути максимально корисною". Лікарка з Маріуполя, яка евакуювалася на Дніпропетровщину, допомагає переселенцям

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело