У Здолбунові на Рівненщині почали встановлювати інформаційні таблички біля історичних будівель міста. Це роблять в рамках реалізації проєкту "Туристичний код громади", розповів Суспільному в.о. директора Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський. За його словами такі таблички допоможуть місцевим жителям, а також гостям міста ознайомитися з історією тієї чи іншої будівлі.

Проєкт "Туристичний код громади" розробили перший директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко та керівник місцевої бібліотеки Микола Мокрик.

"Ми практикували екскурсії вулицями міста, їх водив Олег Тищенко. Розпочинали в музеї, а закінчували в бібліотеці або навпаки. Потім виникла ідея зробити цей маршрут автономним, незалежним від екскурсовода, щоб людина могла сама пройтися містом, побачити об'єкт, табличку біля нього, відсканувати QR-код, почитати коротку інформацію", — пояснив Микола Мокрик.

У громаді на Рівненщині біля історичних будівель встановлюють інформаційні таблички

Зі слів в.о. директора краєзнавчого музею Олександра Чижевського, проєкт передбачає три туристичні маршрути та встановлення 16 табличок.

"Найменший вміщує десять об'єктів з табличками в центрі міста, людина може пройти його буквально за годину. Другий маршрут є більшим і охоплює ще один район в Здолбунові, який називають Нєгри. Він знаходиться за залізничним вокзалом, це старий класний район, там теж буде чотири таблички. І ще дві таблички — для найбільшого веломаршруту між двома городищами громади у Новомильску і Глинську", — розповів Олександр Чижевський.

Олександр Чижевський додав, що один QR-код, який є на табличці, переводить на сайт міської ради з детальним описом історії будівлі, а за іншим можна переглянути відео.

"Наразі ці QR-коди не працюють. Думаю, що до 24 серпня відбудеться презентація проєкту і ми запустимо три перших відео з шести, які встигли відзняти до війни. На жаль, після 24 лютого не можна літати дронами, не можна знімати. Але з часом ми завершимо і знімемо всі 16 роликів", — повідомив в.о. директора музею.

Здолбунівчанка Діана зацікавилася появою інформаційних табличок у місті. І зазначила, що вони стануть в пригоді не лише туристам, а й жителям міста.

"Я, наприклад, не знала історію деяких будівель. Коли йдеш містом навіть не на все звертаєш увагу. А з табличками буде легко ознайомитися з історією тієї чи іншої будівлі. Безумовно, це дуже цікаво, як для місцевих, так і для гостей міста", — зауважила здолбунівчанка.

За даними Миколи Мокрика, загальна вартість реалізації проєкту "Туристичний код громади" становить 199 тисяч гривень, 139 тисяч з яких — це гроші обласного бюджету, ще 60 тисяч виділила Здолбунівська міська рада.

Що відомо Втекти з в'язниці й вивчити історію: у громаді на Рівненщині втілюють туристичний проєкт У музеї на Рівненщині пропонують знайти ключ від "в'язниці" Читайте також Безручка, захисників Маріуполя і Паненська: у громаді на Рівненщині перейменували вулиці

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело