У 2022 році вперше українські абітурієнти склали Національний мультипредметний тест (НМТ). У Миколаївській області задіяли 162 аудиторії в 16 тимчасових екзаменаційних центрах. На пунктах тестування працював персонал — педагогічні працівники тих шкіл, в яких були створені тимчасові центри.

Щодо проведення тестування кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Трубнікова.

Особливості організації тестування

Зі слів Людмили Трубнікової, для складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) вибирали заклади освіти, виходячи з безпекової ситуації в певному населеному пункті області, заклади, в яких є сховища, чи вони розташовані неподалік від сховищ.

Національний мультипредметний тест. Як відбулася основна сесія тестування на Миколаївщині

Також зважали на розгалуженість логістичних маршрутів, щоб діти могли без перешкод дістатися до тимчасових екзаменаційних центрів.

"Було організоване добре підключення дітей до мережі. Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти організував навчання наших працівників пунктів тестування. Працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (МОІППО) також були задіяні до цього процесу. Розпорядженням голови обласної військової адміністрації забезпечений на пунктах тестування медичний супровід. Забезпечений правопорядок на території розміщення пунктів тестування, чергували поліцейські", — розповідає фахівчиня.

Людмила Трубнікова додає, для проведення тестування вибирали заклади, що забезпечені комп’ютерами. Однією з умов складання тесту, було те, щоб параметри комп’ютерної техніки були однакові.

"Загалом, онлайн тестування відбулося на належному рівні попри те, що були тривоги та діти спускалися до бомбосховищ. Але всі, хто був зареєстрований і прийшов на тестування, вже отримали свої результати", — каже Людмила Трубнікова.

Етапи проведення НМТ

Тестування відбулося в три сесії:

основна: 18 липня – 10 серпня; додаткова: 16–20 серпня; спеціальна: 12–16 вересня.

До сьомого липня тривав другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ.

"На цьому етапі учасники, які підтвердили бажання складати НМТ, остаточно визначилися з населеним пунктом, де їм зручно проходити тестування. Завантажити запрошення-перепустку можна було тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ (після 12 липня). У перепустці було зазначено дату, час і місце основної сесії", — розповідає Людмила Трубнікова.

У Миколаївській області у 2022 році отримали повну загальну середню освіту 6 684 учні, а на основну сесію НМТ зареєструвалися 3 214 людей.

"Буде ще дві сесії. Додаткова сесія відбудеться 10 серпня. До речі, вже завершився другий етап підтвердження участі, і вже 333 людини зареєструвалося на додаткову сесію. У Миколаївській області вона відбудеться з 16 по 20 серпня. Ще відбудеться одна спеціально організована сесія, орієнтовно запланована на 12 - 16 вересня. Скільки зареєструється і буде підтверджено нам ще невідомо", — говорить Людмила Трубнікова.

Блоки тестування

НМТ складається з трьох блоків: українська мова, історія України й математика.

"З 2008 року всі тести ЗНО були складені відповідно до програм, не було винятком і цього року. Але у 2022 році був дещо спрощений варіант тестів. Не було відкритої частини з української мови — власного висловлювання, не було питань з української літератури, відкритої частини з математики, коли треба було розв’язувати задачі підвищеної складності, з історії України брався певний період, не як зазвичай, тільки сучасний період тощо", — каже Людмила Трубнікова.

Зі слів фахівчині, протягом трьох місяці Українським центром оцінювання якості освіти розроблений тест в онлайн-форматі, також до нього треба було підготувати дітей.

"Були розроблені демонстраційні тести, діти всі з програмами були ознайомлені. Жодного завдання не було поза шкільної програми, які викладаються в загальноосвітній середній школі. Думаю, що наші заклади вищої освіти від спрощених тестів не втратять гарного студента", — додає Людмила Трубнікова.

Явка абітурієнтів

У 2022 явка на НМТ склала 88 відсотків. Зі слів фахівчині, на кількість дітей, які взяли участь у тестуванні, вплинула евакуація.

"У місті Миколаєві взагалі не було пунктів тестування через небезпеку обстрілів. Діти доїжджали до тих пунктів, до яких їм було зручно, які вони обрали і підтвердили під час реєстрації", — додає Людмила Трубнікова.

"Миколаївські діти, які опинилися за кордоном, брали участь у НМТ в різних країнах, пункти було відкрито у 23 країнах Європи: у Польщі, Великобританії Німеччині, Франції, Фінляндії тощо. Результати тестів цих дітей акумулюються в Українському центрі оцінювання якості освіти", — каже фахівчиня.

Після звершення всіх трьох сесій стануть відомі результати учнів з Миколаївської області, які складали тест за кордоном.

Найвищі результати серед абітурієнтів

На Миколаївщині 146 учнів з найвищими результатами: за три тести по 200 балів отримали шість учнів, за два тести по 200 балів — 23 і за один тест — 117 учнів .

За словами Людмили Трубнікової, 31 учасник отримав 200 балів з української мови, з історії України – 70 учасників, з математики – 80 учасників.

Що відомо Серед 20-ти закладів освіти, учні яких набрали 200 балів, на сьогодні беззаперечними лідерами є Муніципальний колегіум імені В.Д. Чайки (12 учнів), Гімназія №3 (5 учнів), Школа №22 (4 учні) та Ліцей №55 (4 учні). Читайте також 50 миколаївських випускників склали мультипредметний тест на максимальні 200 балів Кореспонденти Суспільного поспілкувався з миколаївськими випускниками, які набрали максимальний бал з математики. Росіяни не дають вивезти дітей з тимчасово окупованих територій — Кім

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело