Добрий ранок! П'ятий день Мультиспортивного Євро-2022 розпочинається!

У ранковій сесії у своїх видах спорту змагатимуться наступні українці:

11:00. Легка атлетика: Роман Кокошко (штовхання ядра, кваліфікація) 11:05. Настільний теніс: Євген Прищепа (одиночки, груповий етап) 11:25. Легка атлетика: Яна Гладійчук, Марина Килипко (стрибки з жердиною, кваліфікація) 11:30. Легка атлетика: Тетяна Гамера, Вікторія Калюжна, Марина Немченко, Євгенія Прокоф'єва (марафон, фінал) 12:15. Настільний теніс: Ярослав Жмуденко (одиночки, груповий етап) 12:30. Легка атлетика: Ігор Гелетій, Віталій Шафар (марафон, фінал)

У п'ятий день Мультиспортивного Євро будуть розіграні 12 комплектів нагород: 5 - у легкій атлетиці, 4 - у велоспорті, 2 - у скелелазінні та ще одну у настільному тенісі.

Мультиспортивне Євро-2022: онлайн п'ятого змагального дня

Фінали за участі України:

11:30. Легка атлетика: Тетяна Гамера, Вікторія Калюжна, Марина Немченко, Євгенія Прокоф'єва (марафон, фінал) 12:30. Легка атлетика: Ігор Гелетій, Віталій Шафар (марафон, фінал) 19:09. Велоспорт: Ганна Соловей (трек, омніум, фінал) 19:45. Велоспорт: Микита Яковлєв (трек, омніум, фінал) 22:48. Легка атлетика: Валерія Зіненко (10000 метрів, фінал)

Також Україна боротиметься за вихід до фіналів у чоловічому та жіночому скелелазінні на швидкість (фінали відбудуться в один день з кваліфікацією). І у чоловічому штовханні ядра ( Роман Кокошко в ранковій сесії змагається у кваліфікації за вихід до фіналу, який відбудеться у вечірній сесії).

Україна здобула своє перше "золото" на Мультиспортивному Євро-2022 - його завоювали паравеслувальники в останній день своїх змагань. Виступ українців пройшов у домінантному стилі, вони не залишили шансів суперникам.

Загалом програма четвертого дня змагань завершувала першу його частину: останні старти проходили в триатлоні та веслуванні, до кульмінації підійшли змагання у скелелазінні, набирає обертів настільний теніс.

Команда Суспільне Спорт у Мюнхені зібрала усі найважливіші моменти дня в один дайджест, розповідає про ключові події та надає коментарі українських атлетів.

Дивіться у відео, де також є чимало коментарів українських атлетів.

Українець Роман Кокошко не відібрався до фіналу у секторі штовхання ядра. З найкращим результатом 19.86 метри український атлет не потрапив до топ-12 учасників фіналу.

Перша сенсація у легкій атлетиці на Мультиспортивному Євро. Чинний чемпіон світу та світовий рекордсмен Кевін Майєр припинив виступи у десятиборстві на турнірі після першого ж раунду (100 метрів). Француз показав останній час у третьому забігу.

Майєр - дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, дворазовий чемпіон світу (2017, 2022) та срібний призер Євро-2014.

Перша перемога України у п'ятий змагальний день Євро з настільного тенісу. Євген Прищепа вдруге поспіль на турнірі здолав суперника у 5-сетовому матчі.

Україна - поза фіналами на Євро з легкої атлетики і у стрибках з жердиною. Ані Яна Гладійчук, ані Марина Килипко не змогли взяти висоту 4.40 м

Чинний чемпіон та володар світового рекорду у десятиборстві Кевін Майєр дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому пояснив причини апсету на старті виступу на Євро.

"Я виступав на чемпіонаті світу, маючи кілька незначних травм. Але тоді почував себе добре. Зараз вони ж далися взнаки. Намагався зробити все, що в моїх силах, але цього було недостатньо. Щоб виступати на таких чемпіонатах, потрібно віддавати себе всього. Це було важко. Намагався бути конкурентоздатним тут, але розумів, що це буде важко. Так і вийшло. Але ні про що не шкодую і пишаюся тим, що я - чемпіон світу.

Сезон завершений, без серйозних травм, як це було перед початком. Тепер я можу з упевненістю очікувати наступного року, там буде ще один чемпіонат світу. А через рік - Париж, тому усе буде добре упродовж цих двох років".

Микита Яковлєв достроково закінчив змагання в омніумі. Український велосипедист посів десяте місце у своєму заїзді в гонці за очками і не відібрався до фінальної частини.

До фіналу двоборства спортсменки відбиралися за результатами виступів у категоріях трудності й болдерингу. Упродовж змагань у цих дисциплінах скелелазки заробляли очки, залежно від місця, яке посіли: приміром, перше місце вартувало 1000 очок, друге – 805, третє – 690 тощо.

Казбекова за підсумками двох виступів замкнула топ-8. Цього виявилося достатньо для потрапляння у багатоборство.

Чемпіонат Європи-2022: Скелелазіння. Двоборство (жінки). Усі учасниці фіналу

Яня Ґарнбрет (Словенія) 2000 очок Ганна Меул (Німеччина) 1220 Джессіка Пільц (Австрія) 1220 Елішка Адамовська (Чехія) 1040 Хло Каульє (Бельгія) 830 Камілла Мороні (Італія) 760 Мія Крампл (Словенія) 755 Євгенія Казбекова (Україна) 740 27. Тетяна Гемера 2:37:28 (рекорд сезону) 51. Марина Немченко 2:53:13 (рекорд сезону)

Євгенія Прокоф'єва та Вікторія Калюжна - не фінішували

Вікторія Калюжна в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт пояснила, чому зійшла під час подолання марафону.

"Якщо чесно, я сама не розумію, що сталося, бо була готова дуже добре. Але на першій половині не бігли ноги. Не розумію ані я, ані тренер. Будемо розбиратися, що сталося. Готовність була дуже хорошою.

На 26 км вирішила зійти, бо темп дуже впав. Всі мене підбирали, і я не могла швидше бігти.

Насправді, коли все розпочалося, то я зовсім не бігла. Не було ані бажання, та й така була ситуація. Але згодом я зібралася, були гарні тренування. Згодом поїхали в гори, були на висоті. Все пройшло дуже добре, була гарна підготовка. За розрахунком тренера я була готова набагато ліпше, ніж був мій особистий рекорд. Не знаю, у чому причина. Зараз дуже важко морально, але за фізичним станом я була готова. Не розумію, що сталося".

15:00. Скелелазіння: Оксана Бурова, Єлизавета Лаврикова, Аліна Щигарєва, Дар'я Ткачова (швидкість, кваліфікація) 15:30. Скелелазіння: Костянтин Павленко, Даниїл Болдирєв, Ярослав Ткач (швидкість, кваліфікація) 16:00. Скелелазіння: швидкість, жінки, фінал 16:45. Скелелазіння: швидкість, чоловіки, фінал 17:25. Настільний теніс: Тетяна Біленко (одиночниці, груповий етап) 18:00. Настільний теніс: Соломія Братейко (одиночниці, груповий етап) 19:09. Велоспорт: Ганна Соловей (трек, омніум, фінал) 20:00. Легка атлетика: Данило Даниленко (400 метрів, кваліфікація) 22:48. Легка атлетика: Валерія Зіненко (10000 метрів, фінал)

У чоловічому марафоні першим серед українців фінішу дістався Віталій Шафар. Із часом 2:22:24 він посів 53-тє місце, поступившись чемпіонові, німцю Річарду Рінґеру 12:04 хвилини.

Ігор Гелетій, який уперше в цьому сезоні взяв участь у змаганнях, також завершив змагання поза топ-50. Він став 59-им із часом 2:26:33.

53. Віталій Шафар (Україна) +12:04 59. Ігор Гелетій (Україна) +16:12

Джерело