В одній із санаторних шкіл Черкас облаштовують укриття. За роботу взявся весь педагогічний колектив, щоб встигнути до 1 вересня, Суспільному розповіла директорка закладу Людмила Шарапа.

У цьому освітньому закладі навчаються діти, які мають сколіотичну хворобу, тому уроки поєднують із лікуванням.

Нині підвальні кімнати шкільного укриття перетворюють на класи: фарбують стіни, лагодять освітлення та облаштовують санвузли. Вони вміщуватимуть 600 людей.

Підготовка до 1 вересня: в санаторній школі Черкас облаштовують укриття для проведення уроків

До процесу підійшли творчо, розказав художник Володимир Широкопояс. Він розмальовує стіни панорамами рідного міста.

"Це – вільний ескіз. Хочеться прикрасити кімнату, де, можливо, сидітимуть діти. Чим вона патріотичнішою і яскравішою буде, тим у них буде кращий настрій", – пояснив художник.

У сховищі є два приміщення – для старшої та молодшої шкіл. Після завершення ремонтів їх укомплектують згідно з усіма нормами. Роботи не зупиняють і надворі – заливають фундамент, аби волога не просочувалась всередину укриття.

Серед майстрів – черкащанин Олег Хомут. В санаторній школі навчається його син. Чоловік хоче, аби син та інші учні повернулися з 1 вересня на уроки до школи.

"Це кращі умови для навчання, тому що онлайн навчання не дає ті знання, які хотілося б. Тут усі дітки разом збираються, вони спілкуються".

Читайте також: Для безпеки дітей: у Смілі, що на Черкащині, облаштовують укриття у школах

Навчання за партами ефективніше, вважає мама одинадцятикласниці Людмила Ковтун. Та й за безпеку доньки буде спокійніше, сказала вона:

"Коли мене немає вдома і дитина сама перебуває, то я не впевнена, що вона перейде в коридор, щоб заховатися серед двох стін. А тут все-таки діти спустяться у сховище, і я буду спокійніша за неї, і за те, що вона тут здобуватиме гідні знання".

Шкільні класи теж чекають на учнів. Книги та зошити уже розкладені по місцях. Вчителька зарубіжної літератури Тетяна Лесечко розповіла, що готові робити все задля безпеки школярів.

"Ми дуже чекаємо на наших дітей, бо за ними сумуємо. Те, що ми навчалися дистанційно, – це одне, а зовсім інше – коли ми спілкуємося між собою на живо. Ми робимо все, щоб наші дітки прийшли, але, звісно, рішення будуть приймати батьки".

У цій школі уроки поєднують з оздоровчими вправами. За словами директорки закладу Людмили Шарапи, про цей елемент у підготовці закладу не забули та вже підготували тренажерні зали й басейн.

"Буде він повністю готовий, наповнений водою. Ми розуміємо, що можуть виникати труднощі з теплом, тому ми хочемо, щоб діти хоча б у вересні та жовтні могли трішки оздоровитися, поплавати. Хто не вміє – навчитися", – прокоментувала Людмила Шарапа.

На очне навчання погодилися 60 відсотків батьків, а це майже 400 учнів.

"Діти в нас навчаються, які мають сколіотичну хворобу, а втрачений час має свої особливості", – сказала директорка.

За словами Людмили Шарапи, у школі зважатимуть на ситуацію, яка складатиметься в державі, і перш за все дбатимуть про безпеку дітей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Для уроків на подвір'ї: у черкаській школі під деревами облаштовують зелені "острівки" Уявляли себе саперами: для дітей у Черкасах провели лекцію із мінної безпеки

Джерело