Прикарпатець Володимир Муссур розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців. За допомогою цих приладів бійці можуть їздити вночі з вимкненими фарами. 

Першу систему нічного бачення для авто Володимир Муссур зробив два місяці тому на прохання свого друга, батько якого зараз на передовій. Тоді, пригадує, не зміг знайти такі прилади в інтернеті, тому вирішив їх розробити самостійно. Зараз, каже чоловік, їх продають за понад 30 тис. грн.

Прикарпатець розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців

Прикарпатець розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців

В мого друга батько служить під Авдіївкою. Вони з побратимами розбили автомобіль через те, що їхали вночі й не бачили перешкод. І він попросив: “Придумай щось таке, щоб ми могли їхати, бо бувають ночі, що трошки видно, а бувають такі, що хоч око виколи”. Військові мусять зупинятися, черкати запальничкою, чи є узбіччя, бо фари там категорично не можна вмикати. Коли передав, хвилювався, чи працює. А може взагалі скажуть, що воно не годиться. Мені передзвонили й сказали: “Супер! Робіть ще”, – розповідає Володимир Муссур у репортажі Суспільного

Прикарпатець розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців

З його слів, це класична версія системи нічного бачення. Іноді на прохання військових майстер може додати потрібну кількість камер чи моніторів, або ж збільшити довжину кабелів. Всі новації, які впроваджує чоловік, спочатку завжди тестує.

За два місяці чоловік виготовив для військових майже 300 приладів нічного бачення для автомобілів.

“Дальність підсвічування в цих моделей — приблизно 30 м. Це дає змогу їхати в повній темноті зі швидкістю до 40 км/год. Хоча були відгуки від військових, що їхали 40 км/год. Бо, кажуть, коли артобстріл іде, то тут тиснеш на газ і все”, — каже Володимир Муссур.

Прикарпатець розповідає, що люди замовляють ці пристрої щодня. До прикладу, 11 серпня він отримав 18 замовлень. Майстер просить людей оплачувати вартість деталей, з яких він складає ці системи. Собівартість такого пристрою зараз становить приблизно 4 тис. грн. За два місяці від початку виробництва ця сума збільшилася майже вдвічі.

Володимир каже, вартість камер, моніторів чи навіть штекерів зростає в ціні. 90% замовників оплачують ці складові, проте їх все важче знаходити.

Впродовж дня Володимир разом з двома друзями може зробити орієнтовно 20 систем нічного бачення. Чоловік — відеограф, тому прилади виготовляє у вільний від роботи час. Хоча, каже Володимир, останнім часом доводиться відкладати всі свої справи заради волонтерства.

Щоб люди могли самостійно зробити такий прилад нічного бачення, Володимир на своїй сторінці у Facebook опублікував покрокову інструкцію з виготовлення цієї системи. Чоловік винахід патентувати не хоче. Він переконаний, будь-хто зможе вдома зробити такий пристрій та допомогти військовим.

“Я побачив в інтернеті аналогічний прилад за 30 тис. грн. Мене серце боліло, як можна на війні заробляти. Тож вирішив і зробив детальну інструкцію, як я це роблю, щоб кожна людина могла допомогти. Кожен мусить допомагати. Для перемоги кожен мусить вкласти частинку себе”, — каже Володимир Муссур.

Джерело