У мікрорайоні Бобровиця в Чернігові волонтери встановлюють перший модульний будинок на подвір’ї зруйнованого приватного помешкання. Вартість одного будинку приблизно тисяча євро. Фінансує все управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. Це тимчасове житло, яке розраховане тільки на теплу пору року.

Чернігівець Анатолій 22 роки жив у приватному будинку. Нині його житло зруйновано вщент, а родина встигла виїхати вчасно.

"Коли приїхали – дому вже не було. Все розбито. Город увесь переритий – касетна бомба, мабуть. Нічого не залишилось взагалі. Я думав щось знайдемо на розвалинах, але все згоріло", – розповів чоловік.

У Чернігові встановлюють модульний будинок за швейцарськими стандартами

Він разом із дружиною зараз живуть у сусідів, бо треба доглядати за городами.

Сьогодні, 11 серпня, волонтери почали встановлювати на його подвір’ї модульний будиночок за програмою ООН.

"Є сім’ї, які хочуть поряд з їхнім городом, поряд з будинком. Для того, щоб швидше відновити їхній будинок. Для цього УВКБ ООН розробило таку програму, коли ми приїжджаємо з волонтерами, ми надаємо саме матеріали, волонтери самі встановлюють цей будиночок", – сказав радник з питань житла УВКБ ООН в Україні Костянтин Дмитренко.

Це модульний будинок за швейцарськими стандартами. Він не розрахований на проживання взимку.

За його словами, він витримає вітер та дощі, але не холодні українські зими. Хоча варіант утеплити його є. Щоб зібрати будинок треба не більше 5 годин, а коштує він понад тисячу євро. Його площа 17 квадратних метрів, жити тут можуть дві-три людини.

Поки це перший такий будинок у Чернігові і волонтери вчаться їх встановлювати.

Подати заявку на встановлення такого тимчасового житла можуть ті, хто втратив власне.

"У Чернігові УВКБ ООН працює з благодійним фондом “Рокада”, вони є нашими партнерами. Треба контактувати саме з “Рокадою”, давати заявку їм і “Рокада” вже зробить перенаправлення, в яку програму підходить ця людина", – розповів Костянтин Дмитренко.

Детальніше у сюжеті:

Читайте також:

Сам лишився без житла і допомагає іншим. 78-річний волонтер Анатолій Бабенко

Джерело