Папа Римський Франциск висловив сподівання, що після візиту в Канаду цього місяця він міг би якнайшвидше відвідати Москву та Київ. Про це він розповів у інтерв’ю агентству Reuters.

Говорячи про ситуацію в Україні, Франциск зазначив, що між державним секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим були контакти щодо можливої поїздки до Москви.

Агентство наголошує, що жоден Папа ніколи не відвідував Москву, і Франциск неодноразово засуджував вторгнення Росії в Україну. Ватикан запитував РФ про поїздку кілька місяців тому. Франциск тоді зазначав, що Москва відповіла про невідповідність моменту.

Папа Римський заговорив про візит до Києва

Тепер Франциск натякнув, що зараз, можливо, ситуація змінилася.

«Я хотів би поїхати (в Україну), і я хотів спочатку поїхати до Москви. Ми обмінялися повідомленнями про це, тому що я думав, що якби тільки російський президент дав мені маленьке вікно, щоб послужити справі миру… І тепер можливо, після того, як я повернуся з Канади, можливо, мені вдасться поїхати до України», – сказав він.

«Передусім потрібно поїхати до Росії, щоб спробувати чимось допомогти, але я хотів би побувати в обох столицях», – додав Папа Римський.

Відомо, що Папа Франциск відвідує Канаду з 24 по 30 липня.

Читайте також інтерв’ю:
  • Посол України у Ватикані: Папа назвав «спецоперацію» війною, а Кирила слугою Путіна
  • Чому Папа Римський відмовився засуджувати Росію

Джерело