Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, 3 липня на своїй сторінці у Фейсбук відповів на заяву заступника голови Офісу Президента Кирила Тимошенка, про заборону йому перетинати державний кордон, зокрема – їхати до Швейцарії.

"Ми отримали особисте підтвердження порушення закону. Пан чиновник розписався у перешкоджанні виконувати службові обов’язки голові прифронтового обласного центру та зловживанні власним службовим становищем. Зізнався у порушенні закону. Неважливо, ця звичка порушувати закон з’явилася під час війни, бо він сприймає закон "про правовий статус військового стану" як вседозволеність бо "війна все спише", чи це його природня зверхність, чи він вважає що право на таку його зверхність дає йому займана посада. Якою б не була причина – чернігівці здивовані та вкрай обурені таким безглуздим та безвідповідальним вчинкам цього чиновника Офісу Президента" – написав мер.

Також Атрошенко додав, що ці погрози на адресу не просто міського голови, ці погрози усьому Чернігову.

"Місту, яке 38 днів стримувало ворога в напрямку Києва. Чиї захисники обороняють сьогодні кордони ціною власного життя. Місту, дуже значна частина інфраструктури та житлового фонду якого зруйнована. Ці погрози усьому Чернігову та його мешканцям".

На думку Владислава Атрошенка шукати ресурси для відновлення міста – спільна відповідальність – місцевої та центральної влади.

"Займатися вирішенням проблем громади і є моя пряма задача. І шукати ресурси для відновлення міста – не моя забаганка, на жаль я просто змушений це робити в тій складній ситуації, в якій є сьогодні Чернігів внаслідок агресії РФ. Ні для кого не секрет, що сьогодні у нас просто катастрофічна ситуація з бюджетом міста. За скромними прогнозами він не буде виконаний на 1,2-1.3 мільярда гривень. Великі ризики щодо проходження опалювального сезону. Не дивлячись на це, місто виділило 130 мільйонів на ремонт житлового фонду, понад 87 мільйонів на ремонт закладів освіти та 42 мільйони на приведення до ладу підвалів та укриттів та 100 мільйонів на підвищення обороноздатності міста. І це не завдяки деяким посадовцям. А, на жаль, всупереч", — написав Атрошенко.

Як повідомляє міський голова, йому зателефонували європейські партнери України після заяви Тимошенка.

"Вони шоковані такою дивною і безвідповідальною поведінкою окремих представників центральної влади. Коли Президент України закликає мерів шукати джерела відновлення міст, коли Швейцарія запрошує на зустріч щодо відновлення Чернігова, коли мер Чернігова включений до урядової делегації, а один чиновник єдиним дзвінком все скасовує, це, дійсно, шокує цивілізований світ".

Нагадаємо, що заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко у своєму Телеграм-каналі, 2 липня, прокоментував ситуацію із забороною на перетин державного кордону міськими головами, зокрема Владиславом Атрошенком:

"Мери деяких міст обурюються що їх не випускають за кордон. По-перше, нагадую для тих, хто забув – в Україні йде війна! Особливо це стосується прикордонних регіонів та тих що ще зовсім нещодавно були окупованими. Небезпека не минула!

Займіться вже громадами, щоб вас нарешті побачили люди, а ви їх проблеми.

Для тих для кого сигнал не зрозумілий, знайдуться інші шляхи, як допомогти громадам і містам. Без вас", – зазначив Тимошенко.

Міського голову Чернігова Владислава Атрошенка 2 липня не випустили з України до Швейцарії, куди він планував їхати на міжнародну конференцію з відновлення України.

Атрошенка вдруге не випускають за кордон після деблокади Чернігова. 19 червня Владислава Атрошенка не випустили до польського Жешува, де він мав взяти участь у підписанні договору про партнерство між містами.

Тоді причиною не випуску його за кордон та попередніх проблем із відвідуванням Давоса, Атрошенко назвав конфлікт із одним із працівників Офісу Президента. Також конфлікт, на думку Атрошенка, намагався розвинути голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Чаус у відповідь заявив, що на Чернігівщині окрім військового фронту відкрилися ще політичний і популістичний, а звинувачення Атрошенка відкинув. Також він додав, що для того, аби залучати гроші на відбудову Чернігова їздити за кордон не потрібно, а міжнародні організації і так приїжджають до Чернігова.

Читайте також:

4 громади на Чернігівщині увійшли до переліку тих, де ведуться бойові дії

Джерело