Україна поступово насичує ринок пального. Проте розслаблятися поки зарано, адже попереду буде знову пікове навантаження на пальне, тож може виникнути дефіцит. Про це «24 каналу» розповів експерт, директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

За словами експерта, зараз є прорив на ринку пального. «Розрядити» ситуацію дозволило скасування державного регулювання цін на пальне в кінці травня.

«Через це за минулий місяць-півтора зросло постачання пального, кількість імпортерів в Україні зараз у 2,5 разів більша, ніж було до війни», – сказав Куюн.

Україну чекає нове пікове навантаження на ринок пального – експерт

Але експерт каже, що розслаблятися зарано, надалі ситуація з пальним буде залишатися напруженою.

«В нас попереду серпень, вересень, а це пікові місяці навантаження на пальне. Бо це завжди жнива, активізація бізнесу, там треба буде ще більше пального і привозити його буде все складніше», – заявив Сергій Куюн.

За словами експерта, коли в країні війна, може статися будь-що, не можна виключати якісь сценарії.

«Ворог тримає «на прицілі» нашу нафтову інфраструктуру. Нещодавно знову були удари по нафтопереробних заводах, тому тут не можна нічого виключати», – сказав він

Окрім того, як зазначив Куюн, зараз весь світ вступає у фазу серйозного дефіциту пального.

«Для Європи великою проблемою буде відмова від російських енергоресурсів. Тому нам буде все важче знаходити пальне», – підсумував експерт.

Із 1 липня в мережі автозаправок WOG по Україні зняли всі обмеження на продаж пального.

Проте, міністр інфраструктури України Олександр Кубраков вважає, що до осені в Україні вирішать проблему дефіциту пального.

У травні Головне управління Держпродспоживслужби провело перевірку більш ніж 100 автозаправних станцій у Києві. У результаті перевірок зафіксовано низку порушень на 36 АЗС.

Джерело