У Тернополі нацгвардійці тренують собаку. Це бельгійська вівчарка Стіч. Собаку залучатимуть до пошукових робіт та патрулювання міста. Про це розповів кінолог Антон.

За його словами, тренується Стіч щодня, зараз йому 3 місяці. Це перший собака-вихованець кінолога Антона. Поки Стіч малий – його привчають до повідців та нашийників, а коли підросте – вчитимуть команди.

"Стіч буде розшуковою собакою, він проходитиме курс із навичок захисту, спеціальної слідової роботи, а також загальний курс з навичок реагування на команди "сидіти", "стояти" та інші найпростіші команди. Але я думаю, ми будемо робити акцент саме на слідові роботі, розшуковій. У нього дуже гарний нюх, він зараз намагається все понюхати, вивчити. І я помітив, що він доволі добре вловлює різні запахи".

У Тернополі нацгвардійці тренують собаку для патрулювання міста і пошуків

Вівчарки найкраще підходять для службового дресирування, – розповідає кінолог.

"Вони дуже гарно засвоюють усі навички та надовго їх запам’ятовують. Тобто, собака запам’ятовує якусь команду і не забуває її. І якщо через деякий час провести невеличке тренування, то ці собаки до 11-12 років можуть служити і ніяк не відрізниш їх від щойно навченої. Дресирування – це дуже важко морально і фізично".

За словами Антона, в їхньому підрозділі є німецькі вівчарки та ротвейлери. Їх залучають до патрулювання міста, конвоювання засуджених, а також до розшукових робіт.

Під наглядом Антона, Стіч буде 3 роки. Після цього його залучать до охорони громадського порядку, – каже кінолог.

"Я настільки уже прив‘язався до цієї собаки, мені здається, що я не зможу піти просто так зі служби і залишити його самого, лишити його на когось. Він для мене, наче маленька дитина", – розповідає Антон.

Читайте також У Тернополі відбулися змагання кінологів

Джерело