Тернопіль отримав допомогу від норвезьких партнерів. Вони закупили 500 ліжок для переселенців. Донори оплатили допомогу, а виробляли ліжка в Тернополі.

У Тернополі встановили 500 ліжок для переселенців, які тимчасово живуть у школах. Їх розмістили в п'яти навчальних закладах. Ліжка, матраци, ковдри подушки та постільну білизну закупили норвезькі донори та благодійний фонд "Stabilization Support Services". Про це Суспільному розповіла регіональна менеджерка Норвезької ради у справах біженців Екрам Нікола.

"Ми усвідомлюємо, що школи – це не довгострокове вирішення проблеми, але водночас ми розуміємо, що зараз є така потреба, тим більше, що школи зараз не використовуються за призначенням. Якщо ми можемо зараз допомогти – ми це робимо. Тож місто матиме можливість використовувати ці ліжка і матраци спочатку тут, а згодом перемістити їх на іншу локацію, де вони будуть потрібні", – каже Нікола.

У Тернополі встановили 500 ліжок для переселенців

За словами координаторки благодійного фонду "Stabilization Support Services" на Тернопільщині Яни Шкуратової, замовляли ліжка та матраци в Тернопільських виробників.

"Хочу подякувати за те, що ви почули, коли я просила не завозити в Україну вживані ліжка, а коли ви почули, що я дуже наполягала, щоб ми підтримали місцеве виробництво. Дали місцевим людям зарплати. Це була сплата податків в місцевий бюджет. Це дуже зараз важливо", – каже Шкуратова.

У Тернополі на сьогодні зареєстровані 25 тисяч переселенців. Про це розповів міський голова Сергій Надал.

"У нас досі є кілька шкіл, де живуть внутрішньо переміщені особи. Це в більшості ті люди, які втратили все, з Донецької області, Луганської, Харківської. Звичайно, що ми готуємо наші навчальні заклади до 1 вересня, щоб діти мали можливість повноцінно вчитися. І запропонуємо приміщення, де можна буде провести певну реконструкцію і переселити цих людей, а до того часу вони знаходяться в навчальних закладах", – каже Надал.

Це вже друга така допомога для Тернополя з початку повномасштабної війни, розповіла Яна Шкуратова. За її словами, загалом у школах вже встановили 1000 ліжок.

Читайте також У Тернополі не всі переселенці будуть отримувати соціальну допомогу

Джерело