Про це свідчить той крок Лукашенка, який він зробив, оголосивши про формування оперативного командування.

Свою думку Жданов висловив у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом на українських телеканалах.

"Лукашенко робить все, щоб продемонструвати, що його армія готується, але до війни ще не готова. І черговий крок в цьому він зробив, коли оголосив, що він зараз буде формувати новий орган військового управління – оперативне командування. Поки він його сформує, поки передасть військо, потім навчання знову будуть і все інше", – сказав військовий експерт.

"Там спектакль триває": військовий експерт оцінив шанси нападу Білорусі

"Тому там спектакль продовжується і настрої в суспільстві і в армії схиляються до того, що "це не наша війна", і білоруський народ не бажає брати участь у цій війні. Тому я думаю, що шанс зберегти хоч в цьому нейтралітет для Білорусі у Лукашенка доволі високий", – додав Жданов.

Він також прокоменутвав наказ Лукашенка про створення в Білорусі "народного ополчення". На думку Жданова, самопроголошений президент розуміє, що самої лише армії йому не вистачить, якщо Росія почне розхитувати ситуацію в Білорусі.

"Я би допустив, що це паніка в самого Лукашенка. Справа в тому, що є інформація, що до Мінська приїжджають хлопці-росіяни 20-30 років і поселяються в хостелах. Це мені нагадує події в обласних центрах України, які підпадали під проєкт "Новоросія" 2014 року, коли привозили тітушок і вони потім влаштовували проросійські мітинги. І тому Лукашенко розуміє, що армії не вистачить, якщо Росія почне розхитувати ситуацію в плані або примушення його до вступу у війну, або взагалі його усунення від влади для призначення воєнного кабінету – там є, кого призначати", – пояснив експерт.

"До речі, дуже парадоксальний крок, тому що ще немає двох років, як він ґвалтував білоруський народ, бив їх кийками і труїв газом, а тепер він хоче, щоб вони стали в ополчення і захищали зокрема і його, зокрема і його посаду", – зауважив Жданов.

Нагадаємо, 26 травня Лукашенко розпорядився негайно створити оперативне командування збройних сил Білорусі на південному, українському напрямку. 

Вже 27 травня стало відомо, що Лукашенко доручив міноборони створити "народне ополчення" – допоміжне військо з добровольців.

Читайте також:

Чому Лукашенко побоїться віддати наказ своїм військовим піти війною проти України - білоруський дипломат

"Ми не дамо йому таку можливість": Жданов розповів, що саме Путін може оголосити перемогою на Донбасі

"Окупанти по трохи видихаються": військовий експерт - про наступ на Сєвєродонецьк

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело