Макрон і Шольц мали важливу ромову з Путіним, а той в свою чергу 80 хвилин пояснював, що на територіях, які вони “звільнили”, панує мир: таких побрехеньок світ ще не чув.

Макрон і Шольц мали важливу ромову з Путіним, а той 80 хвилин пояснював, що на територіях, які вони “звільнили”, панує мир

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон знову зателефонували президенту РФ Володимиру Путіну. Вони закликали російського диктатора негайно припинити вогонь і вивести окупаційні війська Росії з України, торкнулися також питання блокування російськими військами українських портів і створеної внаслідок російської агресії продовольчої кризи у світі.

Про переговори повідомили на сайті федерального уряду Німеччини. Також впродовж 80 хвилин Шольц та Макрон слухали брехню Путіна про те, що на Донбасі, виявляється, запанував мир.
У Німеччині зазначили, що переговори з Путіним відбулися з ініціативи Шольца та Макрона і тривали 80 хвилин.

Головною темою для обговорення стала розв’язана Росією війна в Україні. Шольц та Макрон умовляли Путіна припинити вогонь, вивести війська та провести прямі переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

“Канцлер і президент Франції закликали до негайного перемир’я і виведення російських військ. Вони закликали президента Росії піти на серйозні прямі переговори з президентом України і знайти дипломатичне вирішення конфлікту”, – зазначено у повідомленні офіційного представника федерального уряду Штеффена Хебестрайта.

Він також зазначив, що Шольц та Макрон закликали Путіна забезпечити покращення гуманітарного становища цивільного населення.

“Вони позитивно відзначили відданість президента Росії поводженню з полоненими комбатантами відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевських конвенцій, та забезпечення необмеженого доступу для Міжнародного комітету Червоного Хреста”, – заявив Хеберстрайт.

За даними France-Presse, Еммануель Макрон та Олаф Шольц також закликали Путіна до звільнення українських військовополонених, які вийшли із заводу “Азовсталь”.

У відповідь обидва європейські лідери вислухали у виконанні Путіна чергову порцію брехні.

Так, за повідомленнями кремлівських пропагандистів, Путін нібито зовсім не проти переговорів з Україною. Щоправда, пропагандисти не уточнили, що “переговори”, “відкритість” до відновлення яких нібито задекларував Путін, передбачають виконання Україною ультиматумів Кремля як щодо порушення територіальної цілісності нашої країни, так і в питанні суверенітету України.

Але ще більш підлою брехнею стала оприлюднена пропагандистами заява Путіна про “налагодження мирного життя” у стертому з лиця землі Маріуполі та “інших звільнених містах Донбасу”.

“Проведено поглиблений обмін думками щодо актуальних аспектів ситуації в Україні. Президент Росії в деталях поінформував про останній розвиток подій у контексті спеціальної військової операції, відзначивши, що Збройні сили Росії суворо дотримуються норм міжнародного гуманітарного права. Також президент Росії Володимир Путін повідомив, як організовано системну роботу з налагодження мирного життя в Маріуполі та інших звільнених містах Донбасу”, – повідомляють пропагандистські ресурси.

Намагалися Шольц та Макрон також умовити Путіна не прирікати на голод мільйони людей у світі. Адже через російське вторгнення та блокування українських портів у багатьох країнах наростає продовольча криза. У відповідь отримали цинічні запевнення, що Путін, мовляв, “хоче дозволити експорт зерна з України”. А Україні, яка точно знає ціну російським обіцянкам, пропонується повірити, що у разі зняття мін, встановлених для захисту українських портів, Росія не скористається цим для захоплення нових українських територій.

“Президент Путін запевнив, що хоче дозволити експорт зерна з України, особливо по морю. Президент Путін пообіцяв, що відкриття мінного поясу, закладеного для захисту українських портів, щоб дозволити експорт зерна морським транспортом, не використовуватиметься Росією для наступальних дій”, – каже повідомлення на сайті федерального уряду Німеччини.

“Канцлер, президент Макрон та президент Путін погодилися з центральною роллю Організації Об’єднаних Націй у досягненні та реалізації угоди з цього питання”, – додає німецька сторона.

Джерело