Бойова ситуація складна, але українські захисники її повністю контролюють

Росія не готує нового наступу на Київ. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Каже, консультувалася і з головнокомандувачем Залужним, і з чільником розвідки Будановим. І жодних ознак, що агресор готовий знову отримати поразку – немає. Утім, загрози як для Києва, так і для всієї території України – нікуди не зникли. Адже взяти під контроль столицю – це найпростіший спосіб контролювати решту держави – зауважили в Міноборони.

Бойова ситуація складна, але українські захисники її повністю контролюють. На цьому наголосив командувач сил оборони Сергій Наєв. Каже, що Збройні Сили відбивають російський наступ та утримують ділянки фронту, де ворог накопичує своє озброєння та особовий склад. Українські бійці укріплюють оборонні рубежі на Харківщині та Запоріжжі. Найбільша активність ворога на Донеччині та Луганщині.

Україні поставили

"Обстановка у районах ведення бойових дій залишається складною. У Донецькій та особливо у Луганській областях ворог щодня й щоночі здійснює нарощування сил та засобів для виконання завдань щодо виходу у визначені райони з подальшим намаганням взяти в кільце наші українські війська", – повідомив командувач сил оборони Сергій Наєв.

Основна мета ворога – оточити Збройні Сили у районах Лисичанська та Сєвєродонецька, щоби надалі вийти на адмінкордон області. Про це повідомляють у Генштабі. Чільник Луганської обласної військової адміністрації повідомив, що окупанти зайняли готель на околиці Сєвєродонецька. Місто обстрілює впритул ворожа артилерія. Зо півтора десятка багатоповерхівок пошкоджені. У місті були й вуличні бої. У сусідньому Лисичанську ще учора тривала евакуація. Адже щодня загрози для цивільних стають дедалі більші.

"Ой-ой-ой-ой-ой, такого я нікому не бажаю. Це страшне, людоньки добрі, це жах! Ну була війна, були мої батьки в окупації. Але, таких як ми не чіпали. Не чіпали", – каже жителька Лисичанська Катерина.

Поліцейський Данило Барболюк ствердив: "Я думаю, що це останні пси, які прийшли не на свою землю, які навіть не розуміють, що вони роблять".

Неспокійно не лише на сході. Зранку російська реактивна артилерія вдарила по Миколаєву. Поцілили райони на околиці. Подекуди снаряди розривалися просто на подвір’ях багатоповерхівок. Одна людина загинула, ще шестеро цивільних ушпиталені. Вибуховою хвилею позносило шибки й двері в будинках. Пошкоджені й приватні автівки. Від 24 лютого через обстріли окупантів у місті повністю чи частково зруйновано понад 3,5 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури. Більшість – це житлові помешкання.

"Все посипалося так, що було дуже страшно. Це вже поприбирали, а так і квіти, і все було на полу. Вікон не має, вхідних дверей не має", – зауважує власниця пошкодженої квартири Світлана Попілишко.

Власник понівеченої автівки Олександр Іванов наголосив: "Корпус постраждав, колеса, кришка мотора, скло, салон, вся машина повністю. Тут насрізне через колесо, підкрилок, через кришу".

Весна ще не закінчилась, а російських окупантів, які удобрюють український чорнозем – уже назбиралося на 30 тисяч. Про ювілейну позначку в утилізації ворога повідомили у Генштабі – минулої доби ліквідували ще 250 загарбників. Також знищено ще 8 російських танків, 12 бойових броньованих машин, 5 артилерійських систем, 2 реактивні системи залпового вогню, збито ще 1 російський літак, 4 гвинтокрили й одну ворожу крилату ракету.

"Москва" вже давно на дні, а решті російського Чорноморського флоту варто приготуватися. Міністр оборони підтвердив отримання комплексів протикорабельних ракет "Гарпун". Спеціально для українських захисників "Гарпуни" зробили не корабельного, а наземного базування. Олексій Резніков повідомив, що зброю надають Данія, Велика Британія та Нідерланди. І спрогнозував, що надалі до цього переліку долучаться й інші західні партнери.

"І я думаю, ще країни приєднаються до цього, скажімо так, продовження постачання нам "пасочок" пасхальних. І ці пасочки із задоволенням будуть налаштовані як раз до ураження морської компоненти нашого ворога у Чорному морі. Тому чекаємо і за крейсером "Москва" на дно Чорного моря підуть ще одні кораблікі і там будуть ще додаткові дайв-споти, дайв-сайти для занурення. Куди я всіх запрошую після перемоги, я сам дуже захоплююся дайвінгом", – запевнив міністр оборони України Олексій Резніков.

За три місяці війни з України виїхали майже 5 мільйонів людей, але понад 2,2 мільйонів громадян повернулися. До рідних домівок їдуть і ті, хто був у більш безпечних областях України. І ті, хто перечекали обстріли та тривоги за кордоном. Серед них і Тетяна. Від початку березня знайшла прихисток у Словаччині. Вирішила повертатися додому. Хоча й розуміє, що в Харкові досі немає тиші. На залізничному пероні не може дочекатися дружини й Олександр. Жінка разом із подругою була на західній Україні. Але тепер хоче зустріти перемогу в рідному місті.

Олексій Пасак, "5 канал"

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: 

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям Слава!

Джерело