Ефектний переможний дебют для представниці України.

Юлія Бірюкова - одна з представниць України, яка виступає у шосейних велогонках на міжнародному рівні. Бірюкова змагалася у жіночих популярних багатоденках Джиро д'Італія та Вуельті і останні два роки виступає за іноземні команди.

У 2022 році Бірюкова підписала контракт з французькою командою Arkéa Pro Cycling Team. І вже взяла з нею участь на кількох стартах та двічі фінішувала другою на турецьких гран-прі.

100 км соло у відриві. Українська велогонщиця Бірюкова здобула першу перемогу у кар'єрі на багатоденці Туру Тюрінгії

У травні Бірюкова у складі Arkéa Pro Cycling Team виступила у щорічному Турі країни Басків, де посіла 21-е місце у загальній класифікації. А наприкінці місяця потрапила до складу для участі у популярній багатоденці Туру Тюрінгії.

На стартових трьох етапах Туру Тюрінгії українка не мала високих результатів, лише на передостанньому змогла фінішувати на 13-й позиції. Однак п'ятий етап Бірюкова виграла у домінуючому стилі, що стало її першою перемогою у професійній кар'єрі.

Як Бірюкова здобула першу перемогу у кар'єрі?

На п'ятому етапі велогонщиці мали подолати найдовшу дистанцію багатоденки - 133.1 кілометри. З цим завданням Бірюкова впоралася краще за усіх інших спортсменок.

Майже 100 кілометрів дистанції Бірюкова рухалася у соло відриві від інших велогонщиць. А за 30 км до фінішу її перевага над найближчою переслідувачкою складала майже півтори хвилини.

П'ятий етап Туру Тюрінгії Бірюкова подолала за 3:31:41 години. Другою фінішувала австралійка Александра Манлі з відставанням у чотири секунди.

Тур Тюрінгії. П'ятий етап Юлія Бірюкова (Arkéa Pro Cycling Team) - 3:31:41 год Александра Манлі (Team BikeExchange-Jayco) + 0:04 Марта Лах (Ceratizit-WNT Pro Cycling) +0:04 Хто така Юлія Бірюкова? 24-річна українська велогонщиця зі Львову. Arkéa Pro Cycling Team - друга іноземна команда у кар'єрі Бірюкової. У 2021 році вона виступала за Eneicat Cycling Team - команду з Іспанії. У 2020 році Бірюкова стала чемпіонкою України у шосейній гонці, а також гонці з роздільним стартом. Перемога на п'ятому етапі Туру Тюрінгії - третій фініш у топ-3 для Бірюкової у 2022 році. Перед цим вона фінішувала другою на гран-прі Газипаши та гран-прі Середземномор'я.