Через війну в Україні криголам Ноосфера" не може повернутися в порт приписки – Одесу. Наступні місяці судно базуватиметься у Кейптауні. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Українські моряки відправились в експедицію чотири місяці тому. В перший рейс під синьо-жовтим прапором з Одеси до Антарктики "Ноосфера" вирушила 28 січня цього року. Загалом судно подолало 16 тисяч миль (26 тис. км).

Як зазначили у Науковому центрі, через війну в Україні криголам не може повернутися в Одесу. Наступні місяці воно базуватиметься у Кейптауні. Там його обслужать й підготовлять до нових подорожей.

Завершив перший антарктичний сезон. Через війну криголам

Що відомо Криголам 30 років працював у складі Британської антарктичної місії. У серпні його придбали для української антарктичної станції "Академік Вернадський". У 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", яка тепер відома як станція "Академік Вернадський". "Джеймс Кларк Росс" належить до криголамів одного з найвищих класів. Судно може рухатися крізь шар криги товщиною до 4 метрів за екстремальних умов, і працює в штатному режимі у крижаному шарі товщиною до 1,5 метра. 5 жовтня дослідницький корабель "Джеймс Кларк Росс" зайшов до одеського порту. 29 жовтня під час візиту до Одеси Президент Володимир Зеленський заявив про те, що криголам "Джеймс Кларк Росс" перейменували на "Ноосферу". Після огляду на Чорноморському судноремонтному заводі судно відправилось на станцію "Академік Вернадський". Туди воно дійшло 31 березня. Спеціалістами науково-дослідного судна "Ноосфера" були відібрані проби донних відкладів в океані у протоці Пенола. Їхнє вивчення допоможе з’ясувати геологічну та кліматичну історію Антарктики. Ці проби були взяті українською експедицією вперше за 20 років.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело