Журналістка Суспільного Анна Тульєва два тижні знімала влоги про закулісне життя Євробачення-2022 у складі національної делегації України в Турині.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь Анна поділилася епічними історіями перебування гурту Kalush Orchestra в Італії, розповіла про ставлення до результатів голосування українського професійного журі та про те, як учасники гурту самі готували собі обіди з гречки в готельному номері.

"Ми на лінії вогню, а ви там чому нюні розпустили?"

Так виходить, що ти й не бачила звичайного Євробачення? Бо коли ти минулого року поїхала із Суспільним знімати влоги про Євробачення, то була пандемія і багато протиковідних обмежень. А тепер ще й війна. Якою ситуація була цього року?

Анна Тульєва:

Цього року також були протиковідні заходи, але не такі жорсткі. Ми робили тести на ковід кожні 72 години. Але потім було послаблення карантинних умов для Італії та з першого травня їх взагалі скасували. Тому ми тести зовсім не здавали, лише перебували у масках в арені, де відбувалось Євробачення. Щоб убезпечити і співаків, і артистів, і делегації.

Ми могли вільно пересуватися громадським транспортом, вільно ходити в ресторани або кафе. Бо минулого року ми взагалі не мали права виходити з готелю і могли виходити тільки задля занять спортом або ж для офіційних екскурсій.

Чим відрізнялася поїздка на Євробачення в мирний час і під час війни?

Особисто я дуже довго не могла зорієнтуватися й не могла дуже довго змусити себе щось знімати. Я розуміла, що моя мама в Україні. Я перебувала в Україні з першого дня повномасштабного вторгнення ворога і відтоді це була моя перша поїздка за кордон.

А тут війни немає, тут безпечно. Люди навколо тебе розуміють, але ти маєш доносити інформацію тим людям, які в Україні. І в мене був дисонанс. І тому у нашому першому влозі я взагалі дуже сумна. Я не розуміла, як знімати, бо зазвичай Євробачення – це свято музики, про яке я звикла розповідати смішно і класно.

Я почала знімати наші традиційні влоги лише після того, коли прочитала коментарі наших глядачів, які написали, що, гей, українська делегаціє, ми тут, на лінії вогню, в нас бойовий дух, а ви там чому нюні розпустили? Після цих коментарів я зрозуміла, що ми маємо підбадьорювати наших людей і даємо змогу відволіктися від сумних новин. Тому далі влоги пішли, як зазвичай.

Коли ви дізналися, що точно їдете на конкурс?

Мені особисто взагалі не хотілося їхати. Я сама не розуміла, для чого ми їдемо, для чого їду я, для чого я там буду все знімати. Але, як казав Олег Псюк в інтерв'ю, ми обороняли свій культурний фронт і ми розуміли, що це дуже важливо.

Євробачення – це найвідоміший конкурс Європи, завдяки якому ми могли розказати про те, що нам болить. Ми зберегли нашу українську пісню, яка здобула перемогу. Це була пісня повністю українською мовою і її всі знали. І це було дійсно неймовірно, це було вражаюче. І вже потім ти розумієш, для чого ти тут – що ти виконуєш свою місію і ти допомагаєш Україні відновити мир.

"Нас дуже підтримували всюди й всюди були українські прапори"

Чи складною була ваша дорога? Як ви перетинали кордон?

Ми їхали однією українською делегацією. Як відомо, у хлопців був дозвіл на виїзд на 15 днів, тобто саме на період проведення конкурсу Євробачення. Ми їхали автобусом зі Львова до Кракова, потім в нас були пересадки. Ми дуже довго добиралися до Турина. Іноді підписники в соцмережах запитували, чи ми часом не в Австралію їдемо, що аж так довго. Дорога в умовах війни була дійсно складною. Але ми не відчували втоми, тому що ми їхали саме на конкурс. Ми знали, чому ми туди їдемо, у нас був бойовий дух уже. Такою самою дорога була і назад.

Якщо порівнювати, то як зустрічали делегацію України минулого року і тепер?

Зустрічали, мабуть, однаково. Тому що зазвичай зустрічають волонтери від Євробачення. Вони розуміють, що всі втомлені, з дороги. Супроводжують до автобуса, потім до готелю. Але коли вже розпочалися конкурсні дні, заходи, то нас дуже підтримували всюди й усюди були українські прапори. Люди розуміли, що у нас війна, і всіляко намагалися продемонструвати свою підтримку.

Наші хлопці спілкувалися потім із представниками Польщі та Литви?

Наші хлопці дуже добре потоваришували з усіма представниками на Євробаченні. Ми бачили, що вони співали "Stefania" разом з Ochman, разом із The Rasmus перед фіналом конкурсу.А після – звичайно, вони переписуються, нормально спілкуються, з цим все добре.

Ти вже всі матеріали, відзняті у Турині, використала чи ще лишилися?

Не всі. Будуть виходити ще влоги, бо ми знімали дуже багато цього року, я аж сама не очікувала. Бо в мене було лише порівняння з минулим роком: тоді було не так багато заходів, не так багато нам було дозволено знімати. Ми не могли вийти спокійно на вулицю й поспілкуватися із глядачами. Цього року таких заборон не було, тому чекайте на нові влоги.

"Хлопці вирішили здорово харчуватися і щодня варили собі гречку"

Ти як журналіст була весь час поруч з гуртом. Можна сказати, що ви ділили побут. Що відбувалося за лаштунками? Тобі було легко з хлопцями?

Зазвичай я не дуже добре з хлопцями спілкуюся, так вже по життю склалося, тому я дуже хвилювалася. Думала, приймуть мене в цю сім'ю чи не приймуть. Але це такий виняток з моїх особистих правил, бо я дійсно потоваришувала з усіма хлопцями, вони чудові. З Олегом Псюком також.

Хоча, коли ми брали перше інтерв'ю в Олега, то ми жартували, але люди того не зрозуміли. Коли він сказав, що "всьо ок". Це був реально жарт і ми спілкувалися із таким дещо сарказмом. І, напевно, у цьому була наша помилка, що ми так виставили це інтерв'ю. Бо воно було перше і люди не зрозуміли цього жарту. Не було ніяких конфліктів, все було добре, ми завжди жартували, про щось спілкувалися, тому все з цим було окей.

Якими хлопці є в побуті? Чи були в когось якісь особисті пунктики?

Є такий цікавий факт, що менеджер гурту взяв із собою мультиварку. Хлопці вирішили здорово харчуватися, тому взяли із собою гречку. І щодня вони варили собі обіди з гречки, а не їли піцу і пасту, як то кажуть. Просто гречки в Європі як такої немає. Її не готують взагалі. А хлопці звикли харчуватися правильно. Але гречка почала закінчуватися на другий тиждень і доводилося викручуватися. Це було дуже прикольно, бо перед тобою переможці Євробачення, які варять гречку в мультиварці. Це доводить той факт, що це наші прості хлопці, які співали від щирого серця за кожного українця і обідали гречкою у Турині.

Можливо, ти чула, хто дзвонив Олегу Псюку після перемоги?

Дзвонив він своїй дівчині Саші. Я тоді теж була в стані якогось адреналіну і взагалі не розуміла, що відбувається в момент перемоги. Бо я була з хлопцями і на сцені, і брала інтерв'ю. А те, що було потім, можна описати таким словом, як "кіпіш". Олег подзвонив своїй дівчині Саші, потім вони зустрілися, це була дуже мила історія.

Яка найепічніша історія, яку ти будеш згадувати про Євробачення-2022?

Мабуть, те, що ми виграли. Це закарбується в моїй пам'яті на все життя. Тепер я можу сказати, що я бачила все – і війну, і перемогу України на Євробаченні на власні очі.

Редактори текстової версії інтерв’ю: Ганна Кор, Валерія Федченко.

Війна — усі останні новини Костянтин Трембовецький: про гумор під час війни, українізацію та вміння переглядати позицію "Вперше за довгий час почула звуки. Це були вибухи": автори документальних фільмів про те, як війна змінила їхніх героїв "Втомились, не втомились — у нас люди гинуть кожен день": інтерв'ю з Олександром Яцентюком, актором фільму "Памфір" "Відчуття, що важливе послання про вбивства людей подали між кавою і десертом": Ірина Цілик про Каннський кінофестиваль Юлія Юріна (ЮЮ): "Складно пробитися крізь пропаганду, яка зомбує людей"

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело