У Здовбиці на Рівненщині волонтерки готують сухпайки для військових. Майже щодня вони збираються після роботи і пакують продуктові набори. Туди складають канапки з салом, сушені фрукти, сир, горішки, печиво та енергетичні батончики. Готові набори пакують у вакуумні пакети та передають захисникам на фронт.

Готувати продуктові набори здовбицькі волонтерки почали з перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну.

"Основне, що на передовій хлопці не завжди мають можливість готувати собі їсти і, наприклад, якщо взяти розвідників або снайперів, або диверсійну групу, вони йдуть надовго і в них має бути такий сухпайок, який має зберігатись дуже довго і не займати багато місця. Мій чоловік з 2014 року захищає країну, він трішки був дома, але з першого дня, коли розпочалась війна, пішов знову, зараз на передовій", — розповідає волонтерка Олена Смірнова.

Ідею з виготовлення таких наборів побачили у Facebook.

У нього входить сало з хлібом, який попередньо підсушують в печі, щоб він не псувався, сир, сушені фрукти, горішки, печиво та енергетичний батончик.

"Деякі продукти купують за волонтерські кошти. Деякі продукти, ось, наприклад, сало... Ми живемо в селі: гукнули — і наші односельці швидесенько нам поприносили те, що нам потрібно для бутербродів. Сир, звичайно, купляємо за волонтерські кошти. Ну, а все зносимо, в кого що є в хаті. Скільки буде тривати війна, стільки ми будемо допомагати, тому що ми — тил, а без тилу на передовій дуже важко", — додає волонтерка Ірина.

Збираються волонтерки після того, як в них закінчується робочий день.

"Ми збираємось по вечорах, тому що вдень є і робота. Ми ще ж живемо в селі, маємо тепер городи і господарство, і коли підганяємо вже всю роботу домашню, ми приходимо сюди на години 2-3. За цей час ми 200 таких сухпайків виготовляємо. В нас є зараз автомобіль, який проплатив один із наших друзів, нам поляки пригнали його і ми готуємось цю машину завантажити. Вона поїде на передок. Крім того, поїде іще один бус повністю з усім необхідним для наших хлопців", — каже волонтерка Ганна Тимощук.

На деяких коробках жінки пишуть назву регіону та свій номер телефону. У відповідь їм телефонують військові та дякують за турботу.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело