У Харківській області потреба в продуктових наборах у рамках програми "Пакет кожному громадянину" становить понад 1,9 млн. Вже роздали 770 тис.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповіла заступниця голови Харківської обласної військової адміністрації Віта Ковальська.

За її словами, програма діє на Харківщині з березня. Формують пакети в тому числі за рахунок державного бюджету, туди ж входить міжнародна гуманітарна допомога. Перелік продуктів визначений постановою — у ньому є борошно, крупи, макарони, консерви, чай, кава, печиво, молоко тощо. Для Харківщини пакунки формує Тернопільська і Дніпропетровська області.

Видачу продуктових наборів у Харкові планують відновити 1 червня

"Потреба Харківської області — 1 млн 973 тис. продуктових наборів. Роздано вже 770 тис. продуктових наборів. Продовжуємо видавати й далі. Пакети, звичайно, не роздаються на окупованих територіях", — розповіла Ковальська.

Колцентр, в якому працюють вісім співробітниць, може опрацювати близько 7-8 тис. заявок на день. Однак щодня кількість звернень перевищує 30 тис.

"Протягом найближчих 10 днів буде запущено лінію 057. Завдяки такій лінії, зможемо отримувати одночасно 100 дзвінків. Це буде міська лінія, де паралельно буде відкрито 100 каналів", — сказала Ковальська.

Також мешканці Харківщини та зареєстровані в регіоні переселенці можуть передати заявку в чат-боті. До нього звернулися вже 200 тис. людей, котрі готові забрати пакунки.

"Для цього потрібно мати Telegram. Треба зареєструватися на сторінці "Гуманітарна допомога ХОВА". Людина потім отримує повідомлення про наявність для неї пакету, який можна забрати протягом 72 годин. Можна також звертатися до голови тергромади або в порядку "живої" черги у відділення "Нової пошти" та "Укрпошти", — розповіла заступниця голови ОВА.

За словами Ковальської, на сьогодні в Харкові видача продуктових наборів призупинена. Зараз їх у регіон надсилає Тернопільщина, близько 3-4 вагонів на день. Долучилася Київська область, яка з понеділка відправила 12 тис. пакунків.

"Для Харкова це мало. Тому ми їх одразу віддаємо до тергромад. 26 травня ми відправили чотири вагони на Лозову, 27-го — Богодухів, Люботин, Чугуїв", — сказала вона.

Поновити видачу наборів у Харкові планують з 1 червня. На сьогодні в місті пакети отримали менш як 30% жителів.

Що відомо Продуктовий набір раз на 30 днів може отримати кожен українець. Щоб отримати допомогу, необхідно пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу. У пункті видачі можна забрати набір для себе, знайомих або сусідів. Для цього необхідно їх попередньо зареєструвати у чат-боті та при отриманні мати оригінали їхніх документів.

Джерело