Безкоштовні навчання із тактичної медицини, організувала викладачка медуніверситету Влада Поляруш у Вінниці. За її словами, врятувати пораненого — це 50% перемоги. На заняттях навчала користуватися індивідуальною аптечкою натівського зразка: накладати турнікет, тампонувати рану.

Також медик пояснювала, що робити і як себе поводити, коли йде обстріл, яку медичну допомогу надавати під час обстрілу і в укритті. Як розпізнати критичну кровотечу і навчитися її зупиняти.

"Тема одна зараз найактуальніша — перша допомога на полі бою. Це те, що треба нашим хлопцям. Наше завдання навчити, перш за все надавати допомогу собі і тому, хто поряд. Є три зони: зона обстрілу, укриття і «зелена зона». Дуже важливо потренуватися — відтренувати оці навички — накладання джгута, ізраїльської повʼязки", — говорить Влада Поляруш.

Тонкощі тактичної медицини пояснювала на прикладі індивідуальної аптечки натівського зразка. Така має бути у кожного бійця. У ній — все необхідне, аби врятувати життя солдату на полі бою.

"Вона складена до відповідних стандартів і в кожного своя. Якщо ви бачите таку аптечку — беріть, бо ваша може знадобитися вам і врятувати життя. Головне вміти надати допомогу і врятувати життя", — каже Влада Поляруш.

Надавати домедичну допомогу легко, якщо вмієш це робити, Так говорить вінничанин Тарас Мусієнко, який прийшов на заняття з тактичної медицини. Спершу слухає, потім практикується.

"В нас зараз часи, що треба знати таку інформацію, знати, як це правильно робити, тому що є вже приклади, коли хлопці на лінії, на фронті перетягували, ламали турнікети. Добре, що були рани не критичні, бо це могло б закінчитися летальним випадком. Тому прийшов і для власного досвіду. Можливо ще комусь покажу і когось навчу ", — говорить Тарас Мусієнко.

Як правильно накладати турнікет на поранену ногу, вчиться вінничанин Костянтин Тимошенко. Сьогодні робить це вперше. Кілька років тому, розповідає, потрапив в аварію і постраждав від власного незнання. Так само нині потерпають наші військові на передовій.

"Багато моїх знайомих, які зараз працюють на передовій, стикаються з тим, що мають при собі все необхідне, але не могли користуватися, тому якщо є така можливість скористатися — я прийшов. У військовий час треба ", — каже Костянтин Тимошенко.

Участь у навчаннях з тактичної допомоги взяли десять вінничан та волонтерів.

Читайте також

Виїзні заняття для людей з інвалідністю: як працює реабілітаційний центр "Гармонія" Вінницький школяр виготовляє та продає браслети, щоб допомогти ЗСУ

Джерело