Команда львівських лікарів разом із очільником Інституту трансплантації Нью-Йоркського університету Робертом Монтгомері провели три пересадки нирок. Також медики обмінялись досвідом. Про це повідомили на Facebook-сторінці Міністерства охорони здоров'я.

У Львові трансплантолог Роберт Монтгомері провів два дні. За цей час він взяв участь у трьох операціях з пересадки нирок, які виконала команда трансплантологів Першого ТМО Львова.

В перший день медики провели родинну трансплантацію — 52-річна мама віддала нирку 30-річному синові. Через хронічний чоловік був на діалізі останні 6 місяців. Наступного дня відбулась трансплантація від померлого донора. Ним стала 61-річна жінка зі Львівщини, яка померла внаслідок інсульту.

"Одну нирку пересадили 43-річній жінці з Макіївки, що на Донеччині, у якої минулого року відмовили нирки. Відтоді вона перебувала на гемодіалізі. На лист очікування стала у березні цього року, а вже у травні отримала рятівний орган. Другу нирку отримав 40-річний чоловік з Тернопільської області з хронічним гломерунонефритом, що перебував на гемодіалізі більше 5 років", — йдеться у повідомленні.

Також під час візиту професор Монтгомері проконсультував українських спеціалістів та прочитав лекцію.

"Він — феномен та легенда світової медицини! Роберт Монтгомері пережив 7 зупинок серця за кілька днів, кардіогенний шок, місячну кому та трансплантацію серця. Під його керівництвом вперше в світі пересадили нирку від свині до людини! Він занесений до Книги рекордів Гіннеса за 10 перехресних пересадок нирок від живих донорів одномоментно! Знайомство зі світовою легендою трансплантології — Робертом Монтгомері — один із найщасливіших моментів за мою медичну практику", — каже лікар-трансплантолог Першого ТМО Львова Максим Овечко.

Львівські медики додають, візит професора Монтгомері до Львова — це свідчення підтримки України та українців.

Що відомо про Роберта Монтгомері

Професор Роберт Монтгомері – директор Інституту трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету. Загалом за свою лікарську практику медик пересадив понад дві тисячі нирок.Чоловік з командою Джона Хопкінса реалізував ідею перехресного донорства та вперше в світі провів десять трансплантацій за день. Цей факт зафіксували у Книзі рекордів Гіннеса.

"Монтгомері — перший, хто заснував принцип перехресної трансплантації нирки “доміно”. Як це працює? Скажімо, чоловік і дружина з несумісними типами крові чи тканин обмінювалися органами з іншою парою, яка перебуває в подібному становищі. Тільки уявіть, скільки життів було врятовано за один день!", — каже трансплантолог Максим Овечко.

Також у вересні 2021 року команда під керівництвом Роберта Монтгомері здійснила першу трансплантацію нирки генетично модифікованої свині людині.

"Орган генетично модифікованої свині був трансплантований людині із констатованою смертю мозку. Його родина погодилася на експеримент перш ніж відключити пацієнта від засобів життєзабезпечення. Організм реципієнта не відторгав нирку протягом всього часу апаратної підтримки організму. Нирка працювала добре, креатинін ввійшов в норму дуже швидко. І це справжній прорив в медицині!", — додає львівський медик.

Професор Монтгомері також живе з донорським серцем. Після септичного шоку в Аргентині у 2017 році він пережив сім зупинок серця та місяць був у стані коми. Монтгомері отримав серце 25-річного чоловіка, який помер від передозування героїну

Читайте також: "Команда мрії": у Львові актори та бізнесмени об'єдналися та допомагають Україні

Джерело