Перший виступ України у сезоні 2022 року Діамантової ліги.

У столиці Катару, Досі, розпочався новий сезон Діамантової ліги - найбільшого комерційного легкоатлетичного змагання з легкої атлетики. На цьому етапі стартувала одна українка - Марина Бех-Романчук.

Бех-Романчук розпочала виступи на етапі Діамантової ліги з "нової" для себе дисципліни - потрійного стрибка. До 2022 року українська легкоатлетка жодного разу не виступала у цьому виді на міжнародних змаганнях, проте на чемпіонаті світу у приміщенні змогла вибороти срібну нагороду.

Марина Бех-Романчук Читайте також: Марина Бех-Романчук здобула "срібло" для України на ЧС з легкої атлетики у потрійному стрибку

Етап у Досі став також для Бех-Романчук і відкриттям літнього легкоатлетичного сезону. Перед цим вона змагалася лише у приміщенні, виїхавши з України у березні після початку повномасштабного вторгнення Росії.

На етапі у Досі у потрійному стрибку Бех-Романчук протистояла кільком титулованим опоненткам: 3-разовій призерці чемпіонатів світу Кімберлі Вільямс, представниці Домініканської республіки Теї Лафон, срібній призерці Олімпіади-2020 Патрісії Мамоні та срібній призерці чемпіонату світу-2019 Шанейці Ріккетс. Натомість, на змагання не прибула олімпійська чемпіонка Токіо та володарка світового рекорду Юлімар Рохас.

Регламент змагань з потрійного стрибка передбачав, що кожна зі спортсменок має по п'ять спроб для того, щоб показати найкращий результат. Топ-3 за підсумками п'яти стрибків виходили у фінал, де мали виконати ще одну спробу.

Змагання у Досі проходили за умов сильного вітру. Через них навіть було скасовано турнір зі стрибків з жердиною, на яких мав виступити олімпійський чемпіон та володар світового рекорду Арман Дуплантіс.

Бех-Романчук розпочала виступи з останнім результатом - на 13.54 метри, але у другій спробі виконала стрибок на 14.27 метри і вийшла у лідерки. За підсумками двох спроб вона випереджала домініканку Тею Лафон лише завдяки наявності результату другого стрибка - Лафон ж заступила під час виконання.

Після двох наступних спроб Бех-Романчук не покращила свій результат і втратила одразу чотири позиції. Лідерство захопила ямайка Ріккетс, яка у третій спробі виконала стрибок на 14.82 метри. Від топ-3 українку відділяли 18 сантиметрів: домініканка Анна Люсія Хосе Тіма у четвертій спробі стрибнула на 14.44 метри.

У п'ятій спробі Бех-Романчук пройшла у фінал! Вона стрибнула на 14.73 метри - особистий рекорд на відкритому повітрі, який дозволив їй піднятися на друге місце та вийти у фінал.

Але поборотися за "золото" Бех-Романчук не змогла. У вирішальній спробі українка стрибнула на 14.25 метри і втримала друге місце.

Діамантова ліга, Доха. Потрійний стрибок (жінки). Результат Шанейка Ріккетс (Ямайка) - 14.82 метри Марина Бех-Романчук (Україна) - 14.73 метри Теа Лафон (Домініканська республіка) - 14.46 метри Що означає результат Бех-Романчук Друга медаль Бех-Романчук на міжнародних змаганнях з потрійного стрибка і перша - на турнірах на відкритому повітрі. 14.73 метри - другий найкращий результат Бех-Романчук у кар'єрі у потрійному стрибку. І найкращий саме на турнірах на відкритому повітрі. Календар Діамантової ліги-2022 П'ятниця, 13 травня. Доха (Катар) Субота, 21 травня. Бірмінгем (Велика Британія) Субота, 28 травня. Юджин (США) Неділя, 5 червня. Рабат (Марокко) Четвер, 9 червня. Рим (Італія) Четвер, 16 червня. Осло (Норвегія) Субота, 18 червня. Париж (Франція) Четвер, 30 червня. Стокгольм (Швеція) Субота, 6 серпня. Меморіал Каміли Сколімовської. Хожув (Польща) Середа, 10 серпня. Фонв'єй (Монако) П'ятниця, 26 серпня. Лозанна (Швейцарія) П'ятниця, 2 вересня. Брюсель (Бельгія) Середа-четвер, 7-8 вересня. Цюрих (Швейцарія)

Джерело