Понад 45 тисяч гривень компенсації виплатили роботодавцям на Тернопільщині за працевлаштування переселенців. Про це розповів директор міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк.

За його словами, за такою виплатою звернулися 39 роботодавців.

Анна Ковнер переїхала до Тернополя із Сум. Каже, до війни працювала вчителькою в одній із шкіл рідного міста. Через постійні обстріли змушена була залишити дім і роботу. Щоб працевлаштуватися у Тернополі, жінка звернулася до міської Служби зайнятості. Зараз викладає в одній з приватних шкіл Тернополя.

Понад 45 тисяч гривень отримали роботодавці Тернопільщини за працевлаштування переселенців

"Я не маю педагогічної освіти, але працюю з дітками вже третій рік. На щастя, за оновленням в Законі "Про освіту", людина, що має вищу освіту, але не педагогічну, може розпочати свою педагогічну кар’єру. І "Так як я маю технічну освіту, почала працювати з дітками, як вчителька математики та фізики", – каже Анна Ковнер.

Запропонували Анні роботу, тому що попередня вчителька математики та фізики звільнилась і виїхала за кордон, – розповіла виконавча директорка школи Анастасія Шевченко.

"Велика частина наших вчителів виїхала і в нас виникла гостра потреба у викладачах. У міській раді почули, що є список всіх внутрішньо переміщених осіб – педагогів, взяли цей список і почали обдзвонювати. І так знайшли Аню", – каже Анастасія Шевченко.

Через повномасштабну війну в школі виникли проблеми з виплатою зарплати педагогам, тому звернулись за державною допомогою, – розповідає виконавча директорка школи.

"Ми почули, що є така підтримка від держави, тобто коли ми працевлаштовуємо цю переміщену особу, нам держава повертає дві місячні оплати мінімальних. Нам це підійшло, Ані також підійшло. І наша бухгалтерка зв’язалася з центром працевлаштування, дізналися всі необхідні умови, зібрали всі документи, надали і отримали кошти", – розповіла Анастасія Шевченко.

Компенсацію за працевлаштування переселенців можуть отримати всі роботодавці, крім бюджетних установ та фондів соціального страхування, – каже директор міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк. За його словами, компенсацію виплачують у розмірі мінімальної заробітної плати.

"Розмір компенсації на заробітну плату за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на сьогодні становить 6,5 тисяч гривень. Звичайно, цю допомогу платять на період військового стану, але роботодавець має право отримувати її ще місяць після завершення воєнного стану, якщо, звичайно, людина буде працювати", – розповів Анатолій Куриляк.

Для отримання компенсації роботодавці повинні звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації або подати заяву через додаток "Дія".

Анатолій Куриляк каже, для виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування переселенців уряд виділив 200 мільйонів гривень.

Читайте також На Тернопільщині переселенці можуть звертатися до будь-якого сімейного лікаря Гроші, які виплачують замість "Пакунка малюка", жителі Тернопільщини м ожуть витратити на будь-які товари

Джерело