Україна готова запросити війська Британії на свою територію

Велика Британія може підтримати відключення Росії від системи SWIFT у разі вторгнення в Україну. Так, уряд країни активно розробляє нові санкції проти Москви на випадок початку війни. Про це повідомляє The Telegraph, передає "5 канал".

Зазначається, що якщо дипломатія не спрацює, кабінет міністрів розглядає можливість відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Крім того, британські департаменти та спецслужби проводять щоденні координаційні зустрічі, щоб усунути нинішню загрозу та підготуватися до можливої ескалації.

Британія може підтримати відключення Росії від системи SWIFT у разі вторгнення в Україну (Відео)

"Ми підтримуватимемо зусилля України із захисту своєї держави. Ми стоїмо пліч-о-пліч із нашими європейськими союзниками НАТО в тому, що стосується серйозних наслідків для Росії, якщо вона вторгнеться на територію України або встановить там маріонетковий режим", – сказав міністр юстиції, заступник прем'єр-міністра Великої Британії Домінік Рааб.

Окрім того, напередодні про те, що Україна готова запросити війська Британії на свою територію, якщо Кремль наважиться на наступ заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в інтерв'ю телеканалу "Дом". 

"Вчора мене питали в BBC, чи ми просимо втручання партнерів таких, як Британія і реальними солдатами на українській території. Я вчора сказав, що якщо буде загроза реальна і буде початок активних дій ми просимо все, що завгодно, включаючи британських військовослужбовців на нашій території", – зауважив Пристайко.

В той же час віце-прем'єр Домінік Рааб в ефірі Sky News повідомив, що малоймовірно, що пакет військової допомоги Великої Британії включатиме відправку військовослужбовців до України.

Нагадаємо, раніше в Держдепі США припустили, що Росія може напасти на Україну з території Білорусі.

Як повідомляв 5.UA, вторгнення Росії до України може розпочатися будь-якої миті. Але є сподівання, що Кремль усе ж обере мирний шлях врегулювання ситуації. Про це мовилося під час зустрічі державного секретаря США Ентоні Блінкена з дипломатами в посольстві Сполучених Штатів у Києві. Водночас США й надалі підтримуватимуть Україну та виділять додаткові $300 млн 2022 року. 

Джерело