Міністр юстиції Денис Малюська закликав банки активніше долучатися до системи автоматичного арешту рахунків боржників. Про це він заявив на форумі «2022 – час кредитувати», передає Укрінформ.

«Підключайтеся до автоматизованої системи арештів. Як тільки банки усі там, – ми вам не те що кабінет, ми вам індивідуальний «палац користувача» зробимо», – наголосив він.

Малюська також повідомив, що електронні кабінети користувачів для банків держава може профінансувати у майбутньому.

«Зараз наш ключ – встановити взаємообміни з податковою інспекцією по всіх реєстрах, між реєстрами, щоб наш ДРАЦС давав правильну інформацію, щоб ми могли надійно ідентифікувати кожну одиницю інформації, кому що належить і як все співвідноситься між собою. Це наш ключ на найближчі пів року – рік», – зазначив він.

Арешт рахунків: Мін'юст закликав банки долучатися до системи

Міністр додав, що наразі першочерговим завданням для Мін'юсту є налагодження роботи різних реєстрів, щоб вони не «зависали», були надійними та з однаковими вимогами безпеки.

«Наразі наш фокус на якості інформації, яка є в реєстрах, тому що всі вони наповнювалися в різний період часу», – підкреслив він.

У листопаді 2020 року Міністерство юстиції запровадило систему автоматизованого арешту банківських рахунків боржників.

У лютому 2021 року банки зобов'язали розкривати номери рахунків боржників і залишок коштів на них на вимогу держвиконавців.

У березні Мін'юст видав наказ, згідно з яким гроші з банківських рахунків боржників можуть бути автоматично заблоковані в рамках процедури примусового стягнення.

До цього банки блокували рахунки боржників лише після постанови суду або на вимогу виконавчої служби.

Джерело