Щороку кількість сміття на одного жителя Кіровоградської області збільшується. Як впливає це на якість життя кожного з нас? Про це Суспільне підготувало серію матеріалів. Екологи проаналізували ситуацію з відходами в області. "Коли ми "копнули", то жахнулися", – говорить керівниця об'єднання "Флора", яке робило дослідження, Людмила Шестакова Об'єм сміття, який продукують жителі області збільшується, відповідно, з січня 2022 року підприємство "Екостайл", яке його вивозить у Кропивницькому, збільшує ціни на свої послуги, говорить речниця підприємства Неля Желамська Після новорічних свят з'являється окрема категорія відходів – новорічні ялинки та сосни. Що з ними роблять у Кропивницькому?

У Гайвороні Кіровоградської області після новорічних свят почнуть утилізувати сосни та ялини. Переробляти їх на щепу почали у минулому році, розповіла Суспільному заступниця начальника комунального підприємства з благоустрою Олена Шаповал. Подрібненою деревиною, зокрема, опалюють місцеві садки та школи. "Це економія для навчальних закладів і не шкодить довкіллю", – каже вона.

Оголошення про те, що новорічні дерева можна класти біля контейнерів для сміття або привозити на підприємство розмістили в соціальних мережах, розповіла заступниця.

За словами Олени Шаповал, з понеділка 24 січня ялинки та сосни зі сміттєвих майданчиків буде збирати трактор. "Зазвичай люди з 19 січня тільки починають викидати дерева, тож ми чекаємо, поки збереться якась кількість. Трактор буде виїжджати за необхідністю".

У Гайвороні ялинки переробляють на щепи для опалення

Зібрані дерева на підприємстві перероблятимуть на щепу. Для цього мають подрібнювач, який купили три роки тому. Його використовують також для подрібнення деревини, яка назбирується після санітарної обрізки дерев у місті.

Щепою опалюють місцеві школи та дитячі садки. "Багато закладів перейшли на такі котли: не палять дровами, а опалюють щепою. Це економія для закладів і не шкодить довкіллю", – вважає Олена Шаповал.

За її словами, кількість зібраних ялинок та утвореної від них щепи, не рахували: "У цьому році будемо підраховувати. Торік люди не дуже долучались. У нас є місце на сміттєзвалищі, куди всі викидають гілля та дерева. Ми попросили не приносити їх туди".

До кінця року у Гайвороні планують закупити ще один подрібнювач. "У нас є державна програма, яка дає субвенцію на закупівлю техніки для підприємств. Один подрібнювач використовуватимуть на території підприємства, а друга буде виїжджати з працівниками на обрізку дерев", – поділилась планами Олена Шаповал.

Читайте також На Кіровоградщині купили ялинок на 25 відсотків менше, ніж торік Як повернутися до робочого ритму після новорічних свят. Поради кропивницької психологині Не встигли розібрати. У Кропивницькому через вітер впала ялинка на центральній площі В мисливських угіддях на Кіровоградщині підгодовують диких тварин

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм

Джерело