У США заявляли, що Росія готується розмістити до 175 тисяч армійців уздовж українського кордону

Ситуація на українському кордоні залишається непередбачуваною, але паніки у суспільстві точно не спостерігається. Росія домоглася свого: прямої розмови з президентом США про Україну. Зробила це у звичний спосіб: нагнала війська під наш кордон, допомогла у показовій кризі з мігрантами на кордонах уже Євросоюзу і очікує від стратегічного партнера України, що той дасть слабину та від гріха подалі пообіцяє Москві заблокувати розширення НАТО на Схід. Тобто, щоби нам, Грузії, Молдові і не мріяти про оборонний Альянс. Це, геополітично означало б, що Росія отримає у своє володіння ці країни.

За останніми соцопитуваннями групи "Рейтинг", які були оприлюднені 11 листопада, 58% українців за приєднання до НАТО. У нас 8 років війни, у нас тисячі загиблих, і ми точно знаємо, що за один стіл із такими братами сядемо тільки після повернутого Криму, звільненого сходу України, сплаченої контрибуції за завдані збитки і міжнародного суду за злочини проти людяності. Журналістка "5 каналу" дізнавалася про останні зведення з кордону.

Напередодні розмови між президентами США та Росії користувачі соцмереж запустили флешмоб – українці чинитимуть опір. Це перекличка тих дипломатів, науковців, волонтерів, які проти миру на умовах Кремля і, які готові допомагати в боротьбі військовим.

"Війна через себе пропустила більше 450 тисяч людей, якщо ми беремо цю цифру і множимо на їхніх рідних чи близьких, з якими вони контактують, поділились цим досвідом, це вже є 4% населення України, вони вже знають, як це робити", – зауважив ветеран російсько-української війни Андрій Римарук.

Мапи та плани ймовірного повномасштабного наступу Росії на Україну опублікував 4 грудня німецький таблоїд Bild. Західні розвідники припускають, що Кремль розглядає можливість захопити дві третини України, включно з Києвом наприкінці січня-початку лютого наступного року. Або ж, пояснюють українські експерти, це, як і енергетична чи криза з мігрантами, аргументи тиску, які Путін готує для відеосаміту з Байденом.

"Підвищити ставки та вибити, як Путін сказав, необхідні гарантії від заходу безпеки Росії. Це безтранзитне постачання газу до Європи, віддання на заклання йому України, як сфери його впливу, і поставити себе як світову наддержаву, щоб з ним рахувалися", – наголосив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

У США заявляли, що Росія готується розмістити до 175 тисяч армійців уздовж українського кордону, ще 100 тисяч – це підтримка резервістів. У понеділок видання Financial Times заанонсувало – Америка переконала країни ЄС та НАТО у високій загрозі вторгнення, тому Байден і від їхнього імені застерігатиме Путіна від можливої агресії.

"Аналізуючи ту ситуацію, яка є на кордонах, і ті війська, які є з боку Російської Федерації, я вважаю, вони є недостатніми, щоби зробити повномасштабне вторгнення в Україну", – запевнив член комітету ВР із питань Нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

Але кількох тижнів вистачить, щоби Росія наростила достатньо сил, тому коли 7 грудня про Україну говоритимуть без України, найважливіше, щоби Байден не пішов на поступки Москві.

"Для нас головне, щоб не прозвучало хоча б натяку на те, що, по-перше, Україну змушуватимуть виконувати мінський формат, і, по-друге, скажемо так, що жодних послаблень у бік Росії не передбачається", – додав Микола Сунгуровський.

Член комітету ВР із питань Нацбезпеки, оборони  та Розвідки Роман Костенко заважив: "Сполучені Штати передадуть меседж України, що ми будемо стояти до кінця, що це не буде простою прогулянкою, якщо в голові Путіна щось таке з'явиться, щоби ескалувати ситуацію в Україні, і ця напруга зніметься з кордонів".

Найдієвіші запобіжники проти агресії, якими може скористатися Захід щодо Росії, – посилення санкцій, а українській армії міжнародні партнери мали би допомагати сучасною зброєю.

"Для підвищення ефективності наших Збройних Сил і для підвищення тої ціни, яку заплатить Путін, коли це рішення може зупинити Путіна від цього жахливого рішення, ми повинні відновити щось на кшталт програми оборонної допомоги Україні під умовною назвою "ленд-ліз 2", – акцентував увагу п'ятий президент України Петро Порошенко.

2014 Росія заперечувала факт окупації Криму, кажучи, що "іхтамнєт". А нині, на восьмому році війни теж не визнає, що готується до масштабного вторгнення.

"Коли ми будемо готові самі, то всі партнери будуть нас підтримувати. Коли ми будемо показувати, що ми тільки шукаємо, щоби хтось нас захистив, це буде досить слабка позиція", – підсумував Костенко.

Першим, хто дізнається про результати перемов, буде Володимир Зеленський. В адміністрації президента США повідомили – Баден має йому зателефонувати.

Леся Головата та Іван Лемехов, "5 канал"

Джерело