Президент України Володимир Зеленський провів розмову із державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні відеозустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна.

Про це Зеленський повідомив у Twitter.

"Домовилися продовжити спільні та скоординовані дії. Вдячний американським стратегічним партнерами за тривалу підтримку нашого суверенітету й територіальної цілісності. Нічого про Україну без України", – написав він.

Зеленський поговорив із держсекретарем США перед розмовою Байдена і Путіна

Американська сторона поки не коментувала розмову Зеленського з Блінкеном.

Раніше представник Білого дому повідомляв, що Байден перед онлайновою зустріччю з Путіним поспілкується з європейськими союзниками для узгодження позиції. Водночас із Зеленським президент США поспілкується вже після розмови 7 грудня.

Читайте також: Воєнна тривога 2021: чи відбудеться вторгнення Російської Федерації на територію України Нові санкції проти РФ

Крім того, телеканал CNN повідомляв про санкції, які начебто готує Вашингтон для стримування агресивних дій Росії щодо України. Йдеться зокрема про санкції проти найближчого оточення Путіна, енергетичної сфери і суверенного боргу, а також відключення Росії від платіжної системи SWIFT.

Про санкції проти Росії через нарощування військ на кордоні з Україною раніше заявляв і Байден. Він охарактеризував їх як "найбільш комплексну і значну низку заходів, які значно ускладнять Путіну втілити те, що, як побоюються, він може зробити".

Речник Путіна Дмитро Пєсков назвав повідомлення CNN про санкції "продовженням інформаційної істерики, яку ми в ці дні спостерігаємо у ЗМІ".

Читайте також: Західні ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну. Що відомо Що відомо На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року. 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України. Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією. Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело