Відсьогодні, 6 грудня в Кіровоградській області діють нові карантинні обмеження. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

Перевозити пасажирів у міських автобусах та тролейбусах дозволяється по кількості місць для сидіння та 50% місць для стояння. Відвідувати концерти, кінотеатри, кафе, ресторани, спортивні зали, торговельні центри області можна лише з сертифікатом про вакцинацію, негативним тестом або довідкою про одужання. Працівники цих закладів мають так само мати один з цих документів. Навчання у школах для учнів 5-11 класів дозволяється за умови 100% вакцинації усіх працівників, або наявності довідок про одужання чи протипоказання до щеплення.

Нести відповідальність за дотримання в закладах карантинних правил буде керівник. "Вибірково будуть перевіряти дотримання протиепідемічних норм в період карантину фахівці Держпродспоживслужби і Головного управління поліції. На порушників накладатимуть штрафи від 17 до 170 тисяч гривень", – сказала лікарка.

Як працювали кав'ярні, спортзали та кінотеатр у перший день дії нових обмежень у Кропивницькому

Кав’ярня

Нові карантинні обмеження. Як працюють кав'ярні, спортзали та кінотеатр у Кропивницькому

Власник кав’ярні на вулиці Дворцова Віктор Душак розповів, у відвідувачів перевіряють сертифікати, сканують QR-коди. "Люди дуже спокійно до цього ставляться. Всі показують документи. Це ж не перший день, коли працює ця вимога. Це тільки у нашому місті перший день, у Києві ніхто не ставить питань з цього приводу".

Каже, у кав’ярні працюють п’ятеро людей, усі вакциновані.

Кінотеатр

Працівниця кінотеатру Валентина Азарова розповіла, одного відвідувача не пустила в кінотеатр, бо не мав сертифіката про вакцинацію: "Я запитала, чи є сертифікат. Відповів, що нема. Тоді, кажу, вибачте".

25-річна кропивничанка Марина Ткаченко прийшла у кінотеатр, говорить про нові обмеження не знала: "Сертифікат приготувала, бо я приїхала з Польщі і він завжди зі мною".

Керівник кінотеатру Олексій Мірошниченко говорить, у приміщенні, поряд з кінотеатром, працюють кафе і розважальний центр для дітей. З 50 працівників всі вакциновані. "На вході є людина, яка буде сканувати сертифікати, документи і пропускати до нашого закладу. Хтось негативно реагує, хтось позитивно".

Спортивний клуб

Кропивничанка Ольга Касянова каже: щоб відвідувати заняття, вакцинувалась: "Якщо вакцинація допоможе зупинити цю хворобу, то нехай. Я вакцинована поки що однією дозою. Півтори тижня тому зробила перше щеплення".

Директор спортивного клубу В’ячеслав Гринюков говорить: усі восьмеро працівників вакциновані. Відвідувачів попередили про необхідність документів. "80% наших відвідувачів – вакциновані, інші віднеслись з розумінням і сказали, що вакцинуються і будуть також ходити".

Читайте також З 8 листопада до роботи допускають держслужбовців та освітян, які мають сертифікат про вакцинацію або довідку, що не можуть отримати щеплення від COVID через стан здоров’я. На Кіровоградщині 63 людей хворих на COVID перебувають в реанімаціях. На Кіровоградщині з початку епідемії інфекційні відділення лікарень завантажені найбільше. Тисяча за вакцинацію. Як її отримати, пояснив заступник голови Кіровоградської ОДА.

Джерело