Комітет міністрів Ради Європи вважає, що Україна не вжила достатніх кроків для вирішення проблем переповнення місць тримання під вартою, покращення їхнього матеріального становища й забезпечення затриманих правовою допомогою.

Про це йдеться в проміжній резолюції Комітету міністрів РЄ, ухваленій 2 грудня.

У документі вказується, що Європейський суд із прав людини з 2005 року ухвалив 110 рішень стосовно відповідальності влади за покращення умов тримання під вартою. Зокрема у травні 2020 року остаточної чинності набуло рішення у справі "Сукачов проти України", згідно з яким Україна повинна була вжити відповідних заходів до листопада 2021 року.

Україна робить недостатньо для покращення умов тримання людей під вартою – Рада Європи

Комітет міністрів Ради Європи зазначив, що органи влади України "вжили певні кроки" для покращення умов тримання під вартою, але "їх недостатньо для встановлення конкретного прогресу в цих питаннях".

"Структурні проблеми, що пов’язані з переповненістю, нелюдськими та/або такими, що принижують гідність, умовами тримання під вартою і транспортуванням та харчуванням, а також відсутність системи внутрішніх засобів правового захисту, яка б відповідала Конвенції у зв’язку з цим, перебувають на розгляді Комітету з 2005 року, без відчутного прогресу до цього часу", – йдеться в резолюції.

Читайте також: Без шансів на волю. Чому довічне ув'язнення в Україні є неконституційним

Комітет міністрів РЄ "висловив глибокий жаль" через відсутність конкретного прогресу у вчасному виконанні рішення у справі Сукачов проти України, а також закликав українську владу на найвищому політичному рівні вирішити це питання, зокрема з використанням допомоги Європейського Союзу та Ради Європи.

Наступне рішення Комітету міністрів РЄ щодо умов тримання під вартою в Україні буде ухвалене під час 1443-ого засідання у вересні 2022 року.

Читайте також: Справа Шеремета, права жінок та ЛГБТ: Комітет із прав людини ООН оприлюднив зауваження щодо України

Зазначимо, що 10 грудня у світі святкуватимуть Міжнародний день прав людини. Його заснували для відзначення річниці Загальної декларації прав людини, ухваленого Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело