Дайджест ключових подій від Суспільне Спорт.

Біатлонний сезон Кубка світу розпочався двома етапами в шведському Естерсунді. За два тижни спортсмени провели десять стартів (по п'ять у чоловіків та жінок), уперше стартували в естафеті та знову змагалися за присутності вболівальників.

Збірна України не показала жодного результату в топ-10 в особистих гонках, провела різні естафети (чоловіки - п'яті, жінки - десяті), а позиції в заліку Кубка Націй доволі відрізняються між чоловічою та жіночою командами.

Чим запам'ятався старт біатлонного сезону Кубка світу: ключові моменти етапів в Естерсунді

За підсумками двох стартових етапів коментатор біатлону Олексій Мандзій виділяє основні моменти, якими запам'ятався Естерсунд. Дивіться дайджест у форматі відео:

Ключові моменти Україна провела кардинально різний старт

Чоловіча команда підходила до сезону після спалаху коронавірусу, не в оптимальній формі Артем Прима, та водночас українці змогли показати кілька сильних виступів, а в естафеті команда до останнього боролася за подіум.

У заліку Кубка Націй чоловіки ідуть шостими, а от жінки - десяті. І, зокрема, в жіночій естафеті Україна лише на останньому етапі виборола місце у топ-10 (якраз десяте).

Після другого етапу уже відбудуться зміни в жіночій команді: сестри Семеренко, які не потрапили у склад жіночої естафети і лише одного разу Валентина набрала очки, наступні два етапи проведуть на рівні Кубка IBU. А Володимир Бринзак заявляє, що у Гохфільцені відбудеться нарада з «серйозною розмовою» з тренерським штабом та жіночою командою.

Чоловіча естафета - найкращий момент України на перших етапах

Після половини гонки Україна йшла на другому місці, у підсумку навіть з колом штрафу фінішувала п'ятою. Переглянути гонку можна повністю - тут:

Найкращий момент старту сезону загалом - фанати на трибунах

Вболівальники повернулися на біатлонні старти Кубка світу уперше з лютого 2020 року! Увесь попередній сезон біатлоністи змагался за порожніх трибун і є навіть біатлоністи, що ніколи не змагалися за присутності фанатів.

Та старти в Естерсунді одразу показали, наскільки важливою частиною біатлону є вболівальники і яку атмосферу на трибунах вони створюють.

Як надовго вистачить Швецію?

Себастьян Самуельссон - перший переможець кількох гонок у новому сезоні (виграв два спринти), сестри Еберг - найкращі у функціональному стані на старті сезону.

Молодша з Еберг - Ельвіра - була найшвидшою на дистанції фактично у кожній з гонок, здобула один подіум. А особливо показовим стало переслідування: після третьої стрільби вийшла з відставанням у 30 сек від лідера, на четверту стрільбу - приїхала першою!

Швеція зазвичай форсує форму на старт сезону, аби краще виступити на домашньому етапі. Минулий сезон: перші два етапи (були перенесені з Естерсунда в останній момент) - 8 особистих подіумів, увесь подальший сезон - 11. Два етапи в Естерсунді цього разу - 5 подіумів. Що буде далі?

Несподівані лідери загального заліку

Естерсунд у статусі володарів "жовтої майки лідера" покинули норвежець Ветле Шостад Крістіансен та австрійка Ліза Тереза Гаузер.

Топ-5 чоловічого загального заліку: 1. Крістіансен (Норвегія) - 178 очок, 2. Самуельссон (Швеція) - 175 очок, 3. Й. Бьо (Норвегія) - 154 очки, 4. Жаклен (Франція) - 151 очко, 5. Латипов (Росія) - 139 очок Топ-5 жіночого загального заліку: 1. Гаузер (Австрія) - 177 очок, 2. Олсбю Ройзеланн (Норвегія) - 168 очок, 3. Алімбекова (Білорусь) - 160 очок, 4. Е. Еберг (Швеція) - 147 очок, 5. Шевальє-Буше (Франція) - 140 очок Читайте також: Розклад біатлону 2021/22: календар усіх стартів Кубка світу та Олімпіади-2022