Сім днів медики Івано-Франківської обласної клінічної лікарні боролися за життя 32-річного чоловіка, який отримав опіки внаслідок аварії на Бурштинській ТЕС.

У Ігоря Кваса повністю відмовили нирки і печінка. Після кількох операцій, сеансу гемодіалізу, штучної вентиляції легенів чоловік не вижив. 5 грудня він помер в реанімаційному відділенні медзакладу, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

“У нього була опікова хвороба, крайньо тяжкий опіковий шок. Відсоток опіку був такий, що ми його розцінюємо і називаємо “критичний”. У хворого розвинулася поліорганна недостатність. Нирки повністю відмовили, печінка, інтоксикація. Провели ми йому один сеанс гемодіалізу, гемосорбції. Проводили також штучну вентиляцію легень. На жаль, хворий помер від вкрай важкого опікового шоку”, — розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні Ігор Пулик.

Відмовили нирки і печінка: медики сім днів намагались врятуватися  працівника Бурштинської ТЕС

Чоловік став третім загиблим внаслідок аварій на Бурштинській ТЕС впродовж трьох років — з 2019 до 2021.

Ще троє чоловіків, які травмувалися під час аварії на Бурштинській ТЕС, продовжують лікування.

В опіковому відділенні обласної лікарні станом на сьогодні перебуває троє працівників станції, які постраждали під час аварії 28 листопада. За словами завідувача опікового відділення Костянтина Кіршака, усі вони — при свідомості. Двоє перебувають у стані середньої важкості. В них обпечені 10% тіла — здебільшого голови й руки. За три тижні, за прогнозами Костянтина Кіршака, медики зможуть виписати їх з лікарні. Стан ще одного травмованого лікарі оцінюють як важкий. Чоловік має 35% опіків тіла й опік дихальних шляхів. Він потребує ще кількох операцій.

“Зрізання струпів і пересадка, закриття штучними покриттями, а потім — пересадка власної шкіри організму. Лікування етапне: робимо перев’язки, оперативне втручання, так само проводимо інтенсивну терапію”, — каже Костянтин Кіршак.

За словами тимчасової виконувачки обов’язків речниці Нацполіції в області Тетяни Іванюк, після смерті працівника, який отримав опіки внаслідок аварії на Бурштинській ТЕС, поліцейські статтю кримінального провадження не перекваліфікували.

“Поліція Прикарпаття розслідує кримінальне провадження. Це є частина 2 статті 272. Ідеться про порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. А саме частина 2 – це є діяння, що спричинило смерть людей або інші тяжкі наслідки”, — каже Тетяна Іванюк.

Нагадаємо, 28 листопада, приблизно о 21:20, на Бурштинській тепловій електростанції стався викид гарячої пароводяної суміші та газів з топки котла — четверо працівників отримали опіки. Їх госпіталізували до лікарні. Аварія сталася на сьомому енергоблоці.

Двоє працівників Бурштинської ТЕС, які отримали опіки внаслідок аварії на станції, перебували у критичному стані. 

 22-річний працівник, який у важкому стані, потребує допомоги.

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області зобов’язала директора Бурштинської ТЕС Валерія Хом’якова негайно укласти договір з Держслужбою з надзвичайних ситуацій про охорону станції від пожеж.

 

 

1 грудня директор Бурштинської ТЕС Валерій Хом’яков пішов з посади.

Відмовили нирки і печінка: медики сім днів намагались врятуватися  працівника Бурштинської ТЕС

Джерело