Економіст Віктор Скаршевський поміркував над тим, чи буде різка девальвація і яким взагалі буде в майбутньому курс гривні щодо долара.

Про це він сказав у програмі «Що далі?» з Вікторією Панченко на каналі «Знай 24».

Як розповідає економіст, навіть запровадження воєнного стану Порошенком перед виборами президента не надто повпливало на курс гривні. Тобто, каже він, суттєві зміни курсу вимагають змін фундаментального характеру. Тому, переконаний Скаршевський, коридор курсу і надалі буде на рівні 26-28 гривень. «Саме в цих межах ми зараз житимемо і балансуватимемо», - каже експерт. Він додає, що так продовжується з 2017 року, але з винятком у 2019.

Зараз трохи пішла девальвація, але десь 27 грн за долар і буде, - Віктор Скаршевський

Принагідно Скаршевський повідомляє, що у бюджеті на наступний рік закладено, що розрахунковий курс становитиме 28,6 грн. Також він нагадує, що цьогоріч було закладено 29,1 грн, хоч про це і забувається і насправді він становив 27 грн. «Зараз трохи пішла девальвація, але десь 27 грн за долар і буде», - стверджує економіст.

За його словами, зовнішньоекономічна кон’юнктура сьогодні погіршилася і це стосується імпорту, залізної руди тощо. Тим не менш, каже Скаршевський, все не так погано: «Трохи погіршилися зовнішні умови, але не настільки, щоб призвести до якоїсь різкої девальвації».

Джерело