Автори проєктів, які не допустили до голосування в рамках першого у Рівному громадського бюджету озеленення, подали апеляцію. Усього члени координаційного комітету відхилили вісім ідей рівнян через невідповідність концепції. 6 грудня авторів недопущених проєктів запросили на засідання, аби ті озвучили свої аргументи.

На громадський бюджет озеленення рівнянка Олександра Макогон подала три проєкти. Два з них, які стосуються облаштування дитячих майданчиків у парку Шевченка і на Лебединці, відхилили. Члени громадського комітету керувалися тим, що ідеї не відповідають концепції озеленення.

Натомість авторка проєкту зауважила, що положенням такі проєкти не заборонені.

Автори недопущених до голосування

"Прописано, що є проєкти з благоустроєм міських просторів на територіях загального користування, які містять витрати на облаштування об'єктів та елементів благоустрою, а саме: лави для відпочинку, дитячі та спортивні майданчики. Якби цього не було, я б не подавала проєкти. А якщо це допускалося, то я й подала", – аргументувала Олександра Макогон.

З огляду на це міський голова Рівного Олександра Третяк запропонував два варіанти:

"Або ми цьогоріч приймаємо усі ці проєкти у тому вигляді, як вони є, або ми вносимо зміни в положення".

Членкиня координаційного комітету Олександра Коваленко запропонувала розглянути подані проєкти, які не суперечать положенню про громадський бюджет озеленення.

"Я пропоную цього року залишити так, як є, крім тих проєктів, які нам рвуть юридичну сторону. І на майбутнє – сісти нам усім разом і випрацювати", – пояснила Олександра Коваленко.

Репортаж Суспільного про апеляції у громадському бюджеті озеленення Рівного

Юлія Фещенко подала на громадський бюджет озеленення проєкт "Створення системи збору та компостування відходів деревини на вулиці Вербовій". До голосування його не допустили через те, що проєкт передбачає купівлю подрібнювача та компостних ящиків.

"В мене таке питання: якщо в проєктах використовують ліхтарі, лавочки, чому не можна так само для ОСББ, чому ми не можемо отримати цей подрібнювач?" – поцікавилася Юлія Фещенко.

Авторці проєкту відповів представник департаменту та благоустрою Рівного Дмитро Трофимчук.

"Немає юридичного механізму купити товари і передати на ОСББ. У нас в тресті зеленого господарства є дробилки, їх можна успішно найняти, перебити щепу і поставити крапку", – пояснив Дмитро Трофимчук.

Загалом, до голосування в рамках громадського бюджету озеленення не допустили вісім проєктів. Остаточне рішення по цих ідеях члени координаційного комітету мають прийняти 7 грудня. Щодо самого голосування, то триватиме воно з 10 по 24 грудня. На реалізацію проєктів-переможців у 2022 році з міського бюджету передбачили три мільйони гривень.

З переліком проєктів, поданих на громадський бюджет озеленення, можна ознайомитися тут.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело