Законопроєкт передбачає створення Фонду майбутніх поколінь

У власника "економічного паспорта", після досягнення ним повноліття, буде чотири варіанти, як витратити гроші, отримані від Фонду майбутніх поколінь. Його, у свою чергу, мають створити та поповнювати внесками щорічно на кожного учасника.

Про це розповіли в Офісі президента України, коментуючи законопроєкт "Про економічний паспорт" Володимира Зеленського, який сьогодні внесли на розгляд Верховної Ради.

В Офісі президента розповіли, як можна буде використати гроші

Відповідно до документ, Фонд майбутніх поколінь після створення буде накопичувати державні внески з подальшим інвестуванням активів, а також здійснювати виплати його учасникам. Активи фонду формуватимуться із грошей бюджету, отриманих від сплати ренти за користування природними надрами та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників фонду.

Щорічні державні внески на кожного учасника фонду припинятимуться після досягнення ним повноліття. Після чого ці виплати можна використати на:

  • навчання в закладах освіти України;
  • купівлю житла на території України;
  • переказ коштів на рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;
  • лікування.

Разом із основним документом, до Верховної Ради також подали законопроєкти щодо внесення змін у Бюджетний кодекс, у Податковий кодекс, у Кримінальний кодекс і Кодекс України про адміністративні правопорушення, що мають врегулювати усім питання щодо роботи системи "економічного паспорта".

Нагадаємо, про економічний паспорт українця мовилося ще у передвиборчій програмі нинішнього президента Володимира Зеленського. Втім згадав про нього лише 1 грудня цього року, під час свого виступу у Верховній Раді.

Джерело