Суд М'янми засудив колишню лідерку країни Аун Сан Су Чжі до чотирьох років в'язниці. Про це повідомляє ВВС. Це стало першим із серії вироків, які можуть призвести її до довічного ув'язнення.

Жінку визнали винною за звинуваченням у підбурюванні до інакомислення та порушенні правил карантину.

Загалом проти Су Чжі висунули 11 звинувачень, які вона відкидає.

У М'янмі колишню лідерку країни засудили до чотирьох років ув'язнення

Колишня лідерка М'янми перебуває під домашнім арештом з лютого, коли військові розпочали переворот, повалили обраний цивільний уряд і затримали лідерів країни.

Поки невідомо, коли Су Чжі потрапить до в'язниці, пише ВВС. І чи потрапить вона туди взагалі.

Колишнього президента країни і союзника Су Чжі з партії Національна ліга за демократію Він М’їна також засудили у понеділок, 6 грудня, на чотири роки ув'язнення за тими ж звинуваченнями.

Що відомо про справу Су Чжі

76-річну Су Чжі, зокрема, засудили за те, що вона махала групі прихильників під час торішньої виборчої кампанії, перебуваючи у масці та щитку для обличчя. Також її визнали винною у підбурюванні до заворушень за заяву із закликом до громадської протидії перевороту, оприлюдненої її партією після того, як її вже взяли під варту, пише ВВС.

Що відомо про переворот у М’янмі

Військові захопили владу через фальсифікації на загальних виборах, нагадує ВВС. Переворот призвів до масових демонстрацій, і військові М’янми розправилися з продемократичними протестувальниками, активістами та журналістами.

За даними моніторингової групи Асоціації допомоги політичним в’язням, Су Чжі є однією з понад 10 600 осіб, які були заарештовані хунтою з лютого. І щонайменше 1303 інші людини були вбиті під час демонстрацій, зазначає ВВС.

“Суворий вирок, винесений Аун Сан Су Чжі за цими фальшивими звинуваченнями — це останній приклад рішучості військових ліквідувати всю опозицію і задушити свободу в М'янмі”, — сказав заступник регіонального директора Amnesty Мін Ю Ха. Що відомо 1 лютого у М'янмі стався державний переворот. Військові арештували демократично обраних лідерів країни та оголосили фактичним керівником держави головнокомандувача Збройних сил генерала Міна Аун Хлайна. З моменту перевороту в М'янмі тривають протести проти встановлення військової диктатури, під час яких загинуло за різними оцінками від 700 до понад 1000 осіб. 7 березня десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці країни на антиурядові акції протесту. 8 березня у М'янмі в результаті вогнепальних поранень голови загинули двоє протестувальників. Того ж дня заводи, банки і підприємства найбільшого міста країни Янгон припинили свою роботу після заклику профспілок паралізувати економіку в рамках протестного руху проти путчу. На початку квітня військове керівництво М'янми в односторонньому порядку оголосило режим припинення вогню терміном на один місяць, щоб продовжити мирні переговори з озброєними етнічними угрупованнями та мирно відсвяткувати релігійний Новий рік 13-16 квітня. У червні військова влада М'янми висунула нові звинувачення в корупції екслідерці країни Аун Сан Су Чжі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело