Чотири медалі здобули івано-франківські спортсмени на чемпіонаті Європи із таеквон-до серед дорослих та юніорів. Змагання тривали 23-28 листопада в Іспанії, у місті Ла-Нусія. Сьогодні спортсмени повернулися до Івано-Франківська та розповіли кореспонденту Суспільного про участь у змаганнях.

На залізничному вокзалі Івано-Франківська спортсменів з квітами та вітаннями зустрічали родичі, друзі, колеги. Серед них — мама спортсменки Анни Сірокваш — Тамара. Жінка каже, що вперше у своїй кар’єрі її донька здобула медаль на такому рівні. 13-річна Анна виграла "бронзу". За всіма її виступами батьки стежили онлайн.

"Коли вона виграла, це було щось неймовірне. Донька займається вже вісім років. Вона до перемоги йшла дуже довго. Розумничка", — каже Тамара Сірокваш.

Івано-франківські таеквондисти привезли із чемпіонату Європи в Іспанії чотири медалі

Бронзова призерка чемпіонату Європи з таеквон-до Анна Сірокваш розповіла, що хвилювалася, було морально важко, але на наступних змаганнях планує здобути золото.

17-річний Артур Кузьмін привіз до рідного міста срібну медаль. Своїм виступом хлопець задоволений. На чемпіонаті переміг представників Білорусі, Іспанії, Словенії та Хорватії. Проте у фіналі поступився словенцю, чинному чемпіону світу.

"Я, напевно, готувався все життя до цих змагань. Від першого класу, як я тільки почав займатися таеквон-до, я йшов до цих змагань. На наступних змаганнях зроблю все, щоб здобути золото, яке мені потрібне", — каже Артур Кузьмін.

Віталій Соловей став золотим призером змагань, виконавши норматив майстра спорту міжнародного класу. Це — його п'ята перемога на чемпіонатах Європи. Виступав Віталій у категорії 57 кг серед дорослих. У фіналі спортсмен подолав суперника з Румунії, з яким уже бився на попередніх турнірах. Перемогу відсвяткував, пробігши залом із синьо-жовтим стягом.

"Я більше готувався, на мою думку, краще підійшов до поєдинку і знову виграв. Насамперед, це — емоції, які я отримав від цих змагань, після і під час них. Це — неймовірні емоції, їх не передати просто", — каже Віталій Соловей.

Загалом у складі збірної України виступили 10 іванофранківців. Національна команда здобула три золоті, одну срібну та дві бронзові медалі. А за підсумками чемпіонату посіла шосте загальнокомандне місце серед 30 команд. Таким виступом головний тренер збірної України з таеквон-до Олег Соловей дуже задоволений.

"Перед тим, як ми виїжджали на ці змагання, я, як головний тренер, говорив: "Якщо будуть дві золоті медалі – це буде успіх, якщо три – це буде неймовірний успіх". Ми взяли три золоті медалі, тобто це вважається неймовірним успіхом для нашої збірної", – розповів Олег Соловей.

За словами головного тренера збірної, спортсмени понад місяць будуть проходити реабілітацію. А далі стартує підготовка до наступних змагань.

Читайте також В Івано-Франківську 22 команди з усієї країни змагалися за кубок України з Таеквон-До В Івано-Франківську триває чемпіонат України з флорболу Українки Ягупова та Філевич увійшли до символічної п'ятірки на старті відбору до Євробаскету-2023

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!