За словами регіональної координаторки вакцинальної кампанії проти COVID-19 у Тернопільській області Марії Павельєвої, одне із поширених тверджень, що можна заразитися внаслідок вакцинації, не є правдою. Про це вона розповіла Суспільному в ефірі програми "Сьогодні. Головне".

За її словами, захворіти через вакцинацію неможливо. Якщо ж після щеплення людина отримує позитивний тест на коронавірус, то можливо, вона була інфікована коронавірусом уже на момент щеплення, але не знала про це.

Марія Павельєва також заперечила, що частина вакцини, якою щеплять людей, може бути зіпсута через недотримання температурного режиму зберігання.

Вакцинація проти COVID-19 на Тернопільщині: правда та міфи

"Вакцина зберігається у спеціальному холодильному обладнанні із дотриманням визначених температур. Терміни її придатності вказані на упаковках. Усю вакцину з закінченим терміном зберігання із медзакладів збирають для централізованої утилізації", – каже Павельєва.

Вона підтвердила, щеплення другою дозою вакцини проти COVID–19 може переноситися важче, ніж перше. Тому ефективніше й безпечніше вакцинуватися однією вакциною, а не різними. Щодо її вибору краще проконсультуватися із сімейним лікарем.

За словами Марії Павельєвої, людям із хронічними захворюваннями не заборонено, а, навпаки, потрібно вакцинуватися. Адже саме вони ризикують отримати важкий перебіг коронавірусної хвороби через відсутність щеплення.

Зростання кількості вакцинованих осіб вона, зокрема, пояснює тим, що люди остерігаються відсторонення від роботи через відсутність вакцинації.

Читати також Тисячу гривень двічі вакцинованим профінансують платники податків — Шмигаль

Джерело