Речник МЗС закликав до об'єктивного та неупередженого розгляду справи

У Греції за запитом Литви затримали ветерана АТО Олександра Радкевича. Його заочно засуджено литовським судом у справі про події 1991 року, коли Радянська влада ввела війська до Вільнюса. Тоді Радкевич служив у Збройних Силах СРСР водієм-механіком танка, і був поряд із Будинком друку у Вільнюсі, за який ішла боротьба. Про це повідомляє "5 канал". 

У Греції за запитом Литви затримали ветерана АТО Олександра Радкевича: причини (Відео)

У березні 2019-го року Вільнюський окружний суд засудив 67 осіб причетних до тих подій серед них і Олександр Радкевич. Доки тривав судовий процес у Литві, Радкевич в Україні служив у зоні АТО. 

Як зазначила правозахисниця Ольга Решетилова, про вирок українець не знав. До Греції він поїхав на відпочинок із дружиною та онуком. 

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що Україна наполягає на об'єктивному та неупередженому розгляді справи. Консули підтримують з українцем регулярний зв'язок, він забезпечений адвокатами, умови його тримання прийнятні. 

22 жовтня адвокат планує приїхати до Афін для захисту інтересів Олександра Радкевича під час розгляду справи Грецькою прокуратурою. 

"Це політична історія і очевидно, що потрібно вирішувати її дипломатичним шляхом, тим більше Литва це дружня нам країна. Радкевич, так само як інші 10 громадян, засуджених цим вироком, не вчиняв воєнних злочинів як це визнав литовський суд. Наші громадяни які на то момент служили в радянській армї так само були заручниками обставин як і громадяи литви. Той адвокат, якого ми залучили там він фінансується родиною Радкевича і це дуже немаалі гроші наразі він запосив уже 5 тисяч доларів", – повідомила координаторка у Медійній ініціативі за права людини Ольга Решетилова.

Як повідомляв 5.UA, на Львівщині під час застілля між 50-річним ветераном АТО та його 25-річним знайомим стався конфлікт, у ході якого останній почав завдавати потерпілому численних ударів по голові та грудній клітці.

Джерело