Цього тижня планують прописати всі протипоказання для щеплення

Українцям, яким за медичними показаннями не рекомендована вакцинація – видаватимуть спеціальні довідки. Про це в етері телеканалу “Рада” розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "5 канал". 

Щоправда, у Міністерстві охорони здоров'я тільки розробляють документ,  у якому будуть прописані всі протипоказання для щеплення. Бо вони  розкидані по різних наказах. Єдиний перелік оприлюднять уже цього тижня. 

Українці, яким не можна вакцинуватися за медичними показниками, отримають спеціальні довідки – Кузін (Відео)

Також розроблять форму довідки, яку видаватимуть тим, кому за станом здоров'я щепитися не варто. Раніше у відомстві називали лише єдиний  привід не робити щеплення – це  алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок. 

"Певна частина людей мають абсолютні протипокази до проведення вакцинації, це є актуальної темою. Буде розроблено окрема форма довідки, так званий медичний висновок про наявність медичних протипоказів для того, щоб ті люди, які мають медичні стани, при яких вони не можуть вакцинуватися, щоб вони мали змогу отримати такий висновок і у тому числі користуватися тими ж послугами, які у нас є і по перевезенню, і по карантинним обмеженням", – розповів Ігор Кузін.

Нагадаємо, найближчими днями Київ потрапить у "червону" зону карантину.

Джерело