Зараз очікується засідання ради директорів МВФ, на яке буде винесено українське питання

Гроші, які Україна вже найближчим часом може отримати від Міжнародного валютного фонду, закладені на фінансування дефіциту держбюджету. Про це в етері телеканалу "Дом" розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

"На ці $700 млн ми очікуємо найближчим часом, вже було підписано попередню угоду з Міжнародним валютним фондом. Ці кошти закладені вже на покриття державного бюджету. Тому тут особливого вибору немає. Вони зайдуть до державного бюджету", – сказав він.

У Зеленського розповіли, на що витратять $700 млн траншу від МВФ

В Офісі президента також заявили про те, що Україні потрібен додатковий час, аби отримати всю зарезервовану суму.

"Одна з частин переговорного процесу з МВФ якраз стосувалася того, що програму було би логічно додатково продовжити, й угода, наскільки я розумію, попередньо вже отримана", – зазначив Устенко.

Зараз очікується засідання ради директорів МВФ, на яке буде винесено й українське питання, в тому числі що стосується продовження програми.

"Ми раніше отримали $2,1 млрд – це 40% від загальної нашої програми. Ми зможемо просунутися автоматично після чергового траншу й отримати 60%, яких бракує. Тому, коли говорили щодо термінів програми, говорили зокрема й про те, щоби спробувати отримати повністю зарезервовану для України суму ($5 млрд). Звичайна українська практика – це якраз обірвати стосунки та відкрити нову програму. В цьому разі якраз використовується, на мій погляд, більш логічний підхід, спробувати вибрати те, про що домовилися раніше", – розповів радник президента.

Нагадаємо, раніше аналітики Bank of America (BofA) Global Research розповіли, що перегляд програми МВФ може бути відкладений до грудня 2021 року.

Джерело