Однією із найбільших проблем у лікарнях під час цієї хвилі коронавірусу є велика кількість кисневозалежних пацієнтів із тяжкою формою перебігу хвороби, з блискавичним розвитком пневмонії. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів директор Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Всі, хто у стаціонарі, потребують респіраторної підтримки», – сказав Чемерис. Водночас він додав, що на Львівщині немає проблем із постачанням кисню.

«У стаціонарах у нас 2,5% пацієнтів є вакцинованими. Як правило, ці пацієнті хворіють набагато легше і до реанімації не потрапляють. У більш сприятливі місяці, коли було затишшя у розповсюдженні хвороби, ми питали про це пацієнтів. Вони відповідали, що вірили будь-яким міфам і обіцяли, що одразу після виписки вакцинуватимуться», розповів Чемерис.

Пандемія на Львівщині: Всі пацієнти з Covid-19 у стаціонарах потребують кисню

Також директор Департаменту охорони здоров’я зазначив, що лікування коронавірусних хворих є симптоматичним. Окрім того, кожного пацієнта слід розглядати індивідуально, відповідно і призначення лікування.

Зазначимо, епідситуація на Львівщині залишається досить напруженою. Крім збільшення захворюваності, в області суттєво зросло навантаження на «швидку» та лікарні. Covid-стаціонари заповнені уже на 65%.

Раніше заступниця львівського міського голови Галина Слічна розповіла, як протягом дев’яти місяців боролася із коронавірусною хворобою та її важкими наслідками – ураженням легень.

У Львові трьом пацієнтам ампутували ноги через Covid-19.

Читайте також інтерв'ю: Коронавірусний колапс на Львівщині. Серед шпиталізованих – 97,5% пацієнтів невакциновані

Джерело