Сьогодні, 21 жовтня, у Львові моніторингова група перевірила працівників радіоринку на дотримання карантинних правил. Дільничий офіцер поліції, представники районної адміністрації та управління Держпродспоживслужби просили у продавців показати документи про вакцинацію чи негативні ПЛР-тести. Працівники до такого рейду ставились по-різному. Про це Суспільному розповів поліцейський Микола Букрій.

Моніторингова група складається із трьох людей. Вони перевіряють, чи носять продавці маски та чи мають при собі сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Олександр Каузер торгує на ринку. Чоловік розповідає, попри шестиденний робочий тиждень – вакцинуватися встиг.

"Мені шеф дозволив піти зробити вакцину вчора, але результат сказали, що на "Дію" прийде тільки сьогодні або ж завтра максимум", — каже Олександр Каузер.

Побачивши правоохоронців, частина продавців почала закривати павільйони. Згодом невдоволені рейдом підприємці викликали поліцію.

"Мені не дають займатися підприємницькою діяльністю, обмежують мої права на працю, які зазначені в Конституції України. Я особисто не маю бажання вакцинуватися і вважаю такі рейди примусом до медичного втручання в мій організм", — каже підприємець Андрій.

Дільничий поліцейський Микола Букрій розповідає, за порушення карантинних вимог на підприємців складуть протокол. Надалі вони повинні будуть сплатити штрафи.

"Штрафи — до 34 тисяч, згідно зі статтею 44, пунктом 3, частиною 1 до виконання зобов’язання постанови. А якщо просто без маски підприємець буде продавати — це 2 частина, постанова 4, пункт 3. Це передбачає штраф від 170 гривень", — каже Микола Букрій.

Такі рейди відбуваються вже тиждень. Провідна спеціалістка Личаківської районної адміністрації Людмила Тирановець каже, найчастіше протоколи складають на підприємців через те, що вони не носять маски.

"Усього здійснено близько 400 рейдів. Вчора (20 жовтня, — ред.) в нашому районі було складено 3 протоколи за відсутність довідки про вакцинацію, або ПЛР-тесту, або експрес-тесту, або іншої довідки, яка засвідчує, що людина перехворіла", — каже Людмила Тирановець.

Перевіряти працівників мають і керівники закладів. У міській раді їм рекомендували вести спеціальні журнали. Однак на радіоринку представників адміністрації під час рейду не було.

Що відомо На ранок 21 жовтня на території Львівщини виявили 1388 нових випадків захворювання на коронавірус. За минулу добу одужали 396 людей, ще 41 людина померла. 18 жовтня у Львові почали діяти нові карантинні обмеження. Так ринки, магазини, ТРЦ, салони краси, кафе та ресторани можуть працювати лише, якщо працівники вакциновані або мають негативний ПЛР-тест. Культурні події та масові заходи дозволено проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації або ПЛР-тест мають як організатори та працівники, так і відвідувачі. За новими карантинними вимогами працюють і кінотеатри – наповненість залу має бути до 50 відсотків. З 14 жовтня на території Львівщини розпочали посилені перевірки дотримання правил карантину. Станом на 19 жовтня правоохоронці зафіксували 188 порушень правил карантину та склали адмінпротоколи. 19 жовтня у реанімації львівської лікарні швидкої допомоги зафіксували найбільшу кількість критичних хворих від початку пандемії — 50 пацієнтів. Про це повідомив директор лікарні швидкої допомоги у Львові Олег Самчук. Львівщина перебуває у "помаранчевій" зоні карантину. Станом на 17 жовтня в Україні 16 областей залишаються у "помаранчевій" зоні адаптивного карантину, а Херсонська область перебуває у "червоній" зоні. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Джерело