Від 21 жовтня на Полтавщині та в інших регіонах України почали діяти нові правила перевезень. У транспорті міжобласного сполучення пасажири та водії можуть їздити лише за наявності сертифіката про вакцинацію від коронавірусу або ж негативного ПЛР-тесту. Не стосується це міських та внутрішньообласних рейсів. Як розповів Суспільному директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко, на Полтавщині працівники автовокзалів перевіряти документи не будуть. Це мають робити патрульні.

Від 21 жовтня в Україні, щоб поїхати в інший регіон, пасажир повинен мати на вибір – сертифікат чи міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу, або ж негативний результат ПЛР чи експрес-тесту. Обидва чинні 72 години. Ці правила не стосуються міських та внутрішньообласних рейсів, а ще не поширюються на неповнолітніх та людей, які подорожують власним транспортом.

"Всі автостанції Полтавської області працюють в штатному режимі. Майже всі автобуси виїхали на рейси. Є декілька зривів, але це більше виняток. Працівники автостанції не мають права перевіряти документи. Згідно законодавства України, у водіїв, касирів, контролерів немає технічної можливості перевіряти ці документи", - говорить директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

«Якась нісенітниця»: на Полтавщині почали діяти нові правила міжобласних перевезень

"Каса квитки продає, а ми перевіряти довідки не можемо. Хоча відповідальність за те, що немає тесту несе водій. Ніхто ж не хоче платити штраф 18 тисяч гривень, їх ще ж десь заробити треба", - говорить водій Сергій Ємець.

Документи у пасажирів перевірятимуть поліцейські, каже речниця патрульних області Наталія Костильова.

"На планшети патрульних поліцейських встановлене спеціальне програмне забезпечення для того, щоб перевіряти сертифікати з додатку «Дія», або для сканування його паперового варіанту. У друкованих свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити, інформація про вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я", - пояснює Наталія Костильова.

На центральному автовокзалі Полтави касири перед продажем квитків попереджають про нові правила перевезень, каже Юлія Білецька.

"Поменшало людей у зв’язку з тим, що скасували деякі денні транзити – напрямки на Новомосковськ, Дніпро, Суми. А може ще через те, що деякі люди ще не мають сертифікату – довідки, що вона (людина – ред.) вакцинована, тому бояться їхати", - говорить касирка полтавського автовокзалу Юлія Білецька.

Такі ж правила діють і для залізничних перевезень. На вокзалі Тетяна Денисенко чекає потяг у Київ. Для проїзду підготувала документ про вакцинацію від коронавірусу.

"Я двічі вакцинувалася. Зверталася до сімейного лікаря. От такий листок А4, дійсний 1 рік. В «Дії» воно буквально протягом 10 хвилин відобразилося. При покупці через «Приват 24» (? – мобільний додаток банку) було повідомлення, що з 21 числа (жовтня – ред.) необхідно буде або ПЛР-тест, або вакцинування", - говорить пасажирка Тетяна Денисенко.

Наявність тесту або сертифікату про вакцинацію перевіряють провідники перед відправленням потяга.

Не змогла поїхати до Києва Оксана Голотник, її в потяг не пустили. Про нові правила перевезень, каже, не знала.

"Оскільки я маю власне авто, я дуже рідко користуюся потягом. Взагалі-то люди приходять хвилин за 10 і якщо ті, хто не знали, так як я, хто їздить раз в три місяці. Я не думаю, що відшкодують кошти за квиток. Мені здається, що це якась нісенітниця. Значить на кожній зупинці має бути більше часу для посадки", - пояснює пасажирка Оксана Голотник.

Для тих, хто не має щеплення, на Київському вокзалі організували пункт тестування.

"Забираємо в маніпуляційний кабінет, робимо мазок з носа. Тест – касета, тому через 15 хвилин вже видаємо готовий результат. Довідка надається українською та англійською мовами з мокрою печаткою. Дійсна вона 48 годин із моменту видачі", - говорить медик мобільної бригади з вакцинації Антон Фесенко.

Нові правила міжобласних перевезень Кабмін ухвалив 11 жовтня. Набрала чинності постанова 21 жовтня.

Джерело