З 21 жовтня на Миколаївщині почалися рейди-перевірки наявності сертифікатів вакцинації у пасажирів міжрегіональних маршрутів. Слідкують за цим представники поліції та Укртрансбезпеки.

Один з рейдів бачила кореспондента Суспільного Миколаїв Світлана Кльосова.

Пасажири перед посадкою на потяг чи автобус, які курсують між регіонами, мають пред’явити сертифікат про вакцинацію, довідку про отримання хоча б однієї дози вакцини чи негативний результат ПЛР-тесту.

На вокзалах Миколаєва розпочалися перевірки щодо дотримання нових правил перевезення пасажирів

Перевірки на автостанції "Дачна". Звідси здійснюються лише внутрішньообласні перевезення. У водіїв запитують документи на машину, посвідчення, перевіряють наявність масок та кількість пасажирів.

"Під час перевірки насамперед звертали увагу на дотримання маскового режиму. Тобто використання водіями та пасажирами засобів індивідуального захисту. Дотримання водіями правил дорожнього руху", — говорить старша інспекторка відділу безпеки дорожнього руху Юлія Волгіна.

Також рейд відбувався на міжміському автовокзалі. За інформацією співробітника Укртрансбезпеки Олександра Корнілова, протягом 21 жовтня перевірили 20 автобусів.

У пасажирів автобуса сполученням "Херсон-Москва" правоохоронці перевірили наявність сертифікатів про вакцинацію чи інших відповідних документів.

В автобус пустили усіх пасажирів, окрім Світлани. У неї немає ані сертифіката про вакцинацію, ані тесту на ковід. Жінка живе на Уралі. Розповідає, що квиток придбала ще навесні і про нові правила перевезень не знала.

"Я купувала давно квитки, замовляли з Росії і тепер мене не пускають. Я живу в маленькому містечку — там ніякої інформації. І чоловік мені сказав, що нічого не треба", — розповідає Світлана.

Автобус від’їжджає, а Світлана залишається на платформі автовокзалу. Аби виїхати додому, їй доведеться робити тест на коронавірус.

Перевіряти відповідні документи у пасажирів можуть лише правоохоронці. Співробітники автовокзалу таких повноважень не мають, каже директор автовокзалу Олександр Паганюк.

"Персонал максимум, що може робити це попереджати. Не більше. Немає ніяких законних підстав для перевірки у громадян будь-яких документів. Тому тільки попередження", — розповідає директор "Миколаївського обласного підприємства автобусних станцій" Олександр Паганюк.

Також Олександр Паганюк говорить, що з моменту першого локдауну збільшилася кількість нелегальних перевізників.

"Ми ще тоді зверталися з проханням відреагувати органи влади на це, тому що в таких перевізників пассажир не застрахований, більше наражається на небезпеку, тому що не ясно взагалі чи водій проходив медичний огляд, що в нього", — додає Олександр Паганюк.

Читайте також: " У миколаївському тролейбусі пасажир вдарив контролера"

Сертифікат про вакцинацію має бути не лише у пасажирів, а і у водіїв.

За словами заступника начальника центру надання адміністративних послуг Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Олександра Корнілова, при виконанні міжобласних маршрутів, водії повинні мати сертифікат про те, що вони пройшли вакцинацію і пасажири теж.

"Міжрайонні і міські маршрути: залишаються норми, водії та пасажири можуть не мати сертифікати, але повинен зберігатися масковий режим і в салоні під час перевезення пасажирів за маршрутом – по сидячим місцям", — каже Олександр Корнілов.

Перевірятимуть правоохоронці і дотримання карантинних правил на залізничному вокзалі. Пасажири зможуть виїхати лише за наявності сертифікату вакцинації чи негативного ПЛР-тесту. За відсутності цих документів, провідник має право відмовити пасажиру в проїзді.

"Ви ж розумієте, що там скупчення народу в поїздах, тому необхідно дотримуватися правил. Сертифікати вакцинації і ПЛР-тест - більше нічого, паспорт. Документ, що людина вакцинована або зробив тест протягом 72 годин. А так інших обмежень ніяких немає", — розповідає начальник виробничого підрозділу Миколаївського залізничного вокзалу Леонід Пляченко.

Пасажиропотік на миколаївському залізничному вокзалі на день складає близько 2500-3000 людей.

За словами юриста, члена правників України Романа Чумака, якщо людина користується послугами громадського транспорту, перевізник має право і зобов’язаний забезпечити перевірку наявності або дійсного ковід-сертифікату, або результатів ПЛР-тесту.

"На жаль, станом на 21 жовтня, немає в порядку довідки про те, що людині за станом здоров’я протипоказано отримання вакцини, відповідно, люди, які не можуть вакцинуватися з медичної точки зору, вони не мають права користуватися цим транспортом. Я вважаю, що це упущення зі сторони держави, яка видавала цю постанову, оскільки така підстава там не передбачена", — говорить Роман Чумак.

Зі слів юриста, єдиний вихід для людей, яким не можна вакцинуватися — зробити ПЛР-тест.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело