На Кременеччині від СOVID-19 померло немовля. Це перший такий випадок на Тернопільщині. Про це розповів епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев.

За його словами, дитині було три місяці. Епідеміологи проводять розслідування, щоб з’ясувати, як вона інфікувалася.

"Судмедексперт запідозрив, що це коронавірус. Був відібраний матеріал, лабораторно підтверджено, що це дійсно COVID-19", – каже Паничев.

Перша смерть немовляти на Тернопільщині з підтвердженим СOVID-19

Перевірку проводять і в Кременецькому центрі первинно-медикосанітарної допомоги. Про це повідомила медична директорка Кременецького центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Старик.

"12 жовтня фельдшером села Андруга дитина оглядалася на дому. Дитина була здоровою, ніяких відхилень від норми не було. Мамі просто були надані рекомендації по догляду за дитиною. Були надані пояснюючі записки у фельдшера, у лікаря сімейного, щоб можна було всі дані звести докупи і прийняти якесь рішення. 14 жовтня, як свідчать записи в електронній системі, дитина була оглянута ургентним педіатром дитячого відділення Кременецької лікарні. Виставлений діагноз гострий назофаренгіт і назначено амбулаторне лікування. Дитина була відпущена додому, але при цьому жодної інформації ми не отримали, що дитина раннього віку знаходиться на амбулаторному лікуванні. 15 числа, це на наступний день, поступає виклик від мами фельдшеру, що вона себе погано почуває і просить фельдшера оглянути. Це було о 16 годині", – каже Старик.

Фельдшер села Андруга Олександр Іщук розповів, у якому стані була матір немовляти, коли він приїхав на виклик:

"У неї температура трошки була - 37,2 і тиск був понижений 100 на 70. Головокружіння, таке погане самопочуття. Дитина спала собі в ліжечку, мама ніяких скарг не мала щодо дитини. О 16 годині, п'ятниця, фельдшер приходить в дім, туди де знаходиться дитина. Мама скаржиться, що в неї головокружіння, що вона себе погано почуває, відмічено було зниження артеріального тиску, температура 37. Поряд в ліжечку спала дитина. Фельдшер поцікавився станом здоров'я дитина, мама сказала, що все добре – дитина спить. На тому був завершений огляд мами. Виявляється, що того дня ж ввечері була викликана швидка допомога, яка вже й констатувала смерть дитини. Наша проблема в чому – що ми не знали про те, що дитина хвора знаходиться на дільниці. Це мали би, якщо відпускається дитина додому зі стаціонару, інформувати сімейного лікаря, що така дитина є. І тоді вже сімейний лікар зобов'язаний її відвідувати. Цю дитину я оглядав тільки 2 рази при заключені декларацій. Це десь було їй 14 днів, і в півтора місяця. Під час цього захворювання батьки не зверталися. Зверталися у приймальне відділення центральної районної лікарні. А звідти повідомлення не було, що дитина відправлена назад додому на амбулаторне лікування".

Сімейний лікар розповів, що завтра батьків відправлять на ПЛР-тестування, а також людей, які були контактними.

Що відомо Вчора на Тернопільщині від коронавірусу померли 5 осіб. Одужання підтвердили в 357-ми людей. За минулу добу в області COVID-19 виявили в 785 людей.

Джерело