У Черкаській санаторній школі відзначили шістдесятиріччя закладу. Школу заснували 21 жовтня 1961 року розповіла Суспільному директорка закладу Людмила Шарапа.

Зі слів директорки, у закладі навчаються, лікуються та проживають діти зі сколіотичною хворобою:

"Спочатку це була школа для дітей з неблагополучних сімей та сиріт. Санаторним навчальним закладом школа стала у 1971 році. За ці 60 років школа випустила понад п’ять тисяч дітей. Для дітей тут забезпечені усі умови – вони навчаються, лікуються, оздоровлюються, мають можливість творчо розвиватися та опановувати цікаві науки, наприклад, робототехніку".

Черкаська санаторна школа відсвяткувала шістдесятиріччя

Школярка Анна навчається у четвертому класі. Дівчинка розповіла, що школа їй подобається саме через лікувальний напрям:

"Мені дуже подобається ця школа, тут допомагають вилікувати сколіоз. Також у нас смачно готують і роблять процедури для здоров’я. У нас хороші вчителі та директор".

У школі навчання поєднують з оздоровленням. Діти відвідують уроки лікувального плавання та фізкультури.

"У нас у школі є теплолікування, електрофорез, нам роблять масажі і ми приймаємо сольові ванни. Після цих процедур я почуваюсь суперово – на них розслабляєшся і ні про що не думаєш", – розповіла третьокласниця Даша.

Володимир Драгун прийшов на свято, аби привіти заклад у якому раніше вчителював. Розповів, що наприкінці 60-х років пропрацював у школі п’ять років:

"Коли я працював у школі, це була найбільша школа-інтернат в області. Тут навчалося понад шістсот дітей. Було складно, але ми були молоді і справлялися. Потім школа стала санаторною та обслуговувала дітей з трьох областей – нашої, Кіровоградської та Полтавської. Нині ж заклад дуже змінився – покращилася матеріальна база, школа розвивається, тому буде прикро, якщо такий заклад не зможе допомагати дітям".

Зі слів директорки, школа нині переживає нелегкі часи через зміни в законодавстві:

"Такий тип закладів, як «санаторна школа» вилучили із Закону про повну середню освіту, тому нас в майбутньому чекає переформатування. Все ж, ми сподіваємося з підтримкою небайдужих і далі працювати в цьому напрямку. Тобто, якщо ми будемо ліцеєм, то щоб у нас діяв лікувально-реабілітаційний центр", – зазначила вона.

Нині у школі навчається 579 учнів. Як зазначила директорка, 75% учнів окрім сколіозу мають також різні супутні захворювання.

Читайте також На Черкащині бракує сімейних лікарів — медикиня Повірити в себе: як у Черкасах підтримують жінок, які здолали рак

Джерело